BIBLIOTECZKA METODYCZNA SZKOŁY

Na tej stronie zamieszczć będziemy scenariusze lekcji i uroczystości, referaty, testy, sprawdziany wiadomości - przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły - do wykorzystania przez innych nauczycieli.

• Ukryty program szkoły - prezentację multimedialną opracowały: mgr inż. Anna Pełka - dyrektor szkoły oraz Monika Pełka i Anita Walkowiak – nauczycielki języka angielskiego.

• Scenariusz zajęć otwartvch - przedmiot: lekcja wychowawcza. Temat: "Kocham Cię, Mamo...". Klasa V.
    Opracowanie i prowadzenie: mgr inż. Anna Pełka.

• Scenariusz lekcji matematyki - temat: Zamiana ułamka dziesiętnego na zwykły i zwykłego na dziesiętny. Klasa V. Nauczyciel prowadzący: mgr inż. Anna Pełka. (Zajęcia odbyły się w obecności wizytatora Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie, Delegatury w Radomiu).

• Konspekt lekcji dla klasy II szkoły podstawowej - edukacja polonistyczno - społeczna w nauczaniu zintegrowanym - krąg tematyczny: Moja miejscowość. - "Zwiedzamy swoją miejscowość" - oprac. mgr Ewa Balińska. (scenariusz nagrodzony III miejscem w Ogólnopolskim Konkursie dla nauczycieli na najlepszy konspekt lekcji z wykorzystaniem internetu - zorganizowany przez Internet Data Systems S.A. w 2001 r. , opublikowany w nr 5/2001 miesięcznika Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu – ORBI – w dziale „Doradca metodyczny poleca”).

• Zajęcia otwarte z historii i języka polskiego - "Jesteśmy gośćmi na Olimpie" w klasie Vb przygotowane przez p. Anetę Rak, p. Beatę Woźniak i p. Małgorzatę Madej.

• Półroczny sprawdzian wiadomości dla klasy trzeciej (nauczanie zintegrowane) -"Zimowy sprawdzian" - oprac. mgr Jolanta Ziemba.

• Scenariusz zajęć wychowawczych dla klasy II opracowany w oparciu o program wychowawczo - profilaktyczny dla klas I - III i szkół podstawowych pod tytułem „Spójrz inaczej” oraz scenariusz zajęć zamieszczony na stronie internetowej - www.wsip.com.pl, Temat: Nasze uczucia i emocje - oprac. mgr Marzanna Wasilewska.

• Scenariusz lekcji przyrody w klasie szóstej z wykorzystaniem komputera. Temat: Poznajemy las i jego mieszkańców. Blok tematyczny: Widzisz ? – oto „Złota polska jesień” - oprac. mgr Halina Mydłowska.

• Bałwanki i inne niespodzianki - Quiz - "Sprawdź, ile wiesz o świętach Bożego Narodzenia" - oprac. mgr Ewa Balińska.

• Scenariusz apelu szkolnego: "DZIEŃ PATRONA - TADEUSZA KOŚCIUSZKI" - opracowały: Hanna Krajewska i mgr Maria Szewczyk.

• Scenariusz lekcji muzyki w klasie V - temat: OPERA – omówienie formy muzycznej i jej elementów na przykładzie opery "HALKA" STANISŁAWA MONIUSZKI - opracował mgr Piotr Zaradkiewicz.

• Propozycja scenariusza przedstawienia dla klasy pierwszej - „Mikołaje są wśród nas...” - opracowała: mgr Justyna Telbuch.

• Z historii Szkoły Podstawowej w Błędowie. (referat) - Na podstawie opowiadań starszych mieszkańców Błędowa i zapisów kroniki szkolnej - opracowała mgr inż. Anna Pełka.

• Scenariusz uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości (Odpowiedzialni – mgr Emilian Matysiak, mgr Piotr Zaradkiewicz)

• Scenariusz lekcji z języka polskiego dla kl. VI - Temat: Jeśli chcesz wiedzieć jak pracuje wyobraźnia... - opracowała: mgr Aneta Rak.