"JESTEŚMY GOŚĆMI NA OLIMPIE"

16 listopada 2007 r. w naszej szkole, klasie Vb odbyły się otwarte zajęcia z historii i języka polskiego „Jesteśmy gośćmi na Olimpie”. Ich celem było przybliżenie losów potężnych bogów, wielkich bohaterów i zwykłych śmiertelników.
Pierwszy etap lekcji był konferencją, podczas której uczniowie wcielili się w rolę dziennikarzy i postaci mitologicznych. Metodą dramy dzieci przedstawiły świat, zwyczaje, marzenia i przygody bohaterów mitologicznych. Świat, w którym łatwo odnaleźć wielką miłość, odwagę i poświęcenie, a także wojny, spiski, tragedie. W kolejnym etapie zajęć została przedstawiona prezentacja multimedialna charakteryzująca poszczególnych bogów greckich.
Mimo upływu wielu lat mity greckie są nadal obecne w sztuce i w językach różnych narodów, dlatego warto pogłębiać wiedzę na temat życia starożytnych Greków.
Lekcję przygotowały: p. Małgorzata Madej, p. Aneta Rak, p. Beata Woźniak.