AKTUALNOŚCI


AKTUALNOŚCI

Rok szkolny 2010/2011

Muzyczny sukces młodych piosenkarzy z PSP im. T. Kościuszki w Błędowie


W dniach 15-16 czerwca 2011r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Łęczeszycach odbył się VI Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Polskiej i Tańca, w którym wzięły udział uzdolnione muzycznie dzieci i młodzież ze szkół podstawowych należących do powiatu grójeckiego, a także z placówek oświatowych leżących poza jego granicami.
Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:
 • kategoria I – Przedszkola i klasy „0”;
 • kategoria II – Klasy I-III Szkoły Podstawowej;
 • Kategoria III – Klasy IV-VI Szkoły Podstawowej.
  Uczniowie PSP im. T. Kościuszki w Błędowie występowali w drugim dniu Przeglądu prezentując swe umiejętności wokalne we własnych interpretacjach znanych polskich piosenek. Jury konkursu, którego przewodniczącym był znany i ceniony w naszym środowisku muzyk p. Tomasz Skoneczny, bardzo wysoko oceniło występ naszych wychowanków przyznając im w pełni zasłużone nagrody.
  I tak:
  W kategorii solistów klas I-III wyróżnienie otrzymała uczennica klasy II a Oliwia Kowalczyk za wykonanie piosenki „Zatańcz”. Dziewczynkę przygotowała wychowawczyni, p. Marzanna Wasilewska .
  III nagrodę piosenką: „A ja mam psa” wyśpiewała podopieczna p. Jolanty Ziemba, Katarzyna Kołacz z klasy IIIa. Ponadto w duetach tej samej kategorii wiekowej wyróżnienie otrzymali: Alicja Dąbrowska i Rafał Nowocień z kl. I a za wykonanie piosenki repertuaru Majki Jeżowskiej „Kolorowe dzieci”. Instruktorami uczniów byli: wychowawczyni p. Ewa Biniszewska i Anna Nowocień.
  Najstarsza kategoria wiekowa była najliczniej obsadzoną i najbardziej wyrównaną pod względem poziomu artystycznego grupą młodzieży. I właśnie w niej nasi wychowankowie osiągnęli największe sukcesy.
  Maciej Szybiński z kl. V b otrzymał wyróżnienie za wykonanie piosenki „Przeżyj to sam”, Katarzyna Pergał z kl V b i Dominika Boniecka z kl. VI a ex aequo zajęły II miejsca śpiewając piosenki: „Na Wyspach Bergamutach” i „Kolorowy wiatr”.
  Duet: Wiktoria Kozłowska i Maciej Szybiński śpiewając w sposób niezwykle profesjonalny muzycznie i aktorsko piosenkę „Ada, to nie wypada” bezapelacyjnie zwyciężył w kategorii duetów klas IV-VI.
  I wreszcie główną nagrodę Festiwalu czyli Grand Prix oraz gitarę klasyczną otrzymała uczennica klasy IV a Sandra Tołczyk, za uroczą interpretację piosenki z repertuaru Urszuli Sipińskiej „Mam cudownych rodziców”. Młodzież tej kategorii wiekowej przygotował do konkursu nauczyciel muzyki p. Piotr Zaradkiewicz.
  Warto jeszcze nadmienić, że Festiwal rozpoczęła piosenką „Na pierwszy znak”, nasza była uczennica i jednocześnie zwyciężczyni I Przeglądu Piosenki Polskiej i Tańca w roku 2004, Agata Hermanowicz, która także prowadziła konferansjerkę tej, tak bardzo szczęśliwej i obfitującej w sukcesy artystyczne dla dzieci i młodzieży z naszej szkoły, imprezy.


  Wszystkich w/w wykonawców mogliśmy zobaczyć i usłyszeć podczas X Pikniku w Błędowskich Sadach 3 VII 2011r.  KLASA IV A – KLASĄ NA MEDAL!


  Od kilku lat prowadzony jest w naszej szkole konkurs "Klasa na medal", którego celem jest wyłonienie klasy najbardziej zdyscyplinowanej, o dużej kulturze zachowania wobec siebie, kolegów i koleżanek z innych klas, nauczycieli, personelu szkoły.
  W roku szkolnym 2010/2011 ten zaszczytny tytuł przypadł klasie IV a, która w nagrodę 15 czerwca 2011r. pojechała na wycieczkę do Cinema City w Jankach na film „Gnomeo i Julia”.
  Konkurs jest jedną z form działalności wychowawczej. Pragniemy w ten sposób zintegrować klasy, motywować uczniów do dbałości o kulturę słowa, zachowania, wykształcić poczucie odpowiedzialności za siebie i innych.  III SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS IV-VI


  3 czerwca 2011 r. odbył się III Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas IV-VI.
  Konkurs miał formę testu i sprawdzał umiejętności leksykalno-gramatyczne. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do rozwijania swoich umiejętności językowych w zakresie j. angielskiego a także sprawdzenie i porównanie poziomu swoich wiadomości na tle innych uczniów w naszej szkole.  Konkurs przygotowała i przeprowadziła nauczycielka języka angielskiego p. Monika Pełka.

  KLASYFIKACJA:
  Kategoria I - klasy IV - V:

  1. Weronika Kępka – klasa V a
  2. Michał Wąsik- klasa V a
  3. Radosław Gwiazdowicz – klasa V a
  4. Katarzyna Byliniak – klasa V a
  4. Oliwia Kuska – klasa V a
  4. Agnieszka Stefańska – klasa V b
  5. Martyna Legucka – klasa V a
  5. Jakub Radwan – klasa V a
  6. Bartłomiej Raczyński – klasa V a
  6. Aldona Strulak – klasa V b
  6. Paweł Strulak – klasa V a
  6. Maciej Szybiński – klasa V b
  7. Aleksandra Gierach – klasa V b
  8. Michał Paliński – klasa V a
  9. Milena Wójcik – klasa V b
  10. Aleksander Małachowski – klasa V b
  11. Łukasz Małachowski – klasa V a
  12. Dominik Gierach – klasa V b
  13.Aneta Bąk – klasa V a

  Kategoria II – klasy VI:

  1. Klaudia Pacocha – klasa VI b
  2. Dominika Boniecka – klasa VI a
  3. Katarzyna Góralczyk – klasa VI a
  4. Xymena Korczak – klasa VI a
  4. Wiktoria Kozłowska – klasa VI b
  5. Bartłomiej Tworek – klasa VI a
  6. Klaudia Kornacka – klasa VI a
  6. Agata Nowocin – klasa VI b
  6 . Adrian Krawczyk – klasa VI b
  7. Karolina Lenart – klasa VI b
  8. Monika Długowska – klasa VI b

  Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez wydawnictwo Macmillan.

  Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  TRZYMAJ FORMĘ!  W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła po raz pierwszy realizowała program edukacyjny "TRZYMAJ FORMĘ".
  Program ten współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie "Polska Federacja Producentów Żywności" w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
  Celem programu "Trzymaj Formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
  Głównym założeniem programu jest zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na nasze zdrowie wśród młodzieży szkolnej. W ramach projektu przybliżono naszym uczniom zasady prawidłowego odżywiania się i znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia.
  Szkoła wzięła udział w konkursie na fraszkę „Trzymaj Formę”, organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Grójcu.
  Uczennica klasy VIa Katarzyna Góralczyk zajęła II miejsce .

  "Trzymaj formę!

  W zdrowym ciele
  Zdrowy duch,
  Ten, kto biega
  Ten jest zdrów.
  Każdy ci to powie,
  Że sport to samo zdrowie.
  Mięśnie siłacza,
  Nogi biegacza.
  Zdrowym jedzeniem pomału
  Dojdziesz do ideału.
  Owoce, warzywa, grejpfrut
  To jest właśnie dieta-cud,
  Dlatego „jedz owoce i warzywa”
  To rada bardzo właściwa.
  Łyk pysznej wody,
  Gwarancją urody.
  Zdrowy tryb życia,
  Unikniesz tycia.
  Jedz smacznie, lecz zdrowo,
  Miej uśmiech na twarzy,
  A będziesz miał siłę,
  O jakiej każdy marzy!


  Wyróżnienia zdobyły: Katarzyna Pergał, Jolanta Kamińska i Agnieszka Stefańska z kl. Vb.

  „DZIEŃ MATKI I OJCA”

  „NIE BĄDŹ WIDMEM! ZABŁYŚNIJ NA DRODZE!” – klasa VIa
  wyróżniona w 11. edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego
  organizowanego w ramach programu "Bezpieczeństwo dla wszystkich" Renault!

  Do tegorocznej 11. edycji konkursu plastycznego przystąpiło 428 szkół podstawowych z całej Polski, które nadesłały 2112 plakatów.
  Prace oceniało Jury złożone z przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej, Biura Rzecznika Praw Dziecka, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, Instytutu Transportu Samochodowego oraz patronów medialnych (Tygodnik Motor, Dobre Rady, Samo Zdrowie, Victor Junior, Kumpel, Interia.pl, Grono.net, Clear Channel, Tele 5) i Renault Polska.
  Zadaniem Jury było wybranie 5 finalistów, a także przyznanie 25 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazł się plakat autorstwa uczennicy Xymeny Korczak z przesłaniem „Nie bądź widmem! Zabłyśnij na drodze!” reprezentujący klasę VIa w konkursie.
  Organizator – firma Renault - w nagrodę całą wyróżnioną klasę obdarowała świecącymi odblaskami. Koordynatorem konkursu w szkole jest p. Ewa Balińska.


  Przy wyborze zwycięskiej pracy jury kierowało się takimi kryteriami jak zgodność z tematem konkursu, pozytywne przesłanie, jakość, kreatywność i oryginalność plakatu.
  Konkurs plastyczny jest jednym z czterech elementów programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla wszystkich”. Mogą do niego przystąpić uczniowie ze szkół podstawowych w całej Polsce.
  Konkurs ma charakter grupowy i jest przeznaczony dla całych klas bądź zespołów (np. kół przedmiotowych, świetlicowych, etc.). Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu dowolną techniką plastyczną plakatu ilustrującego hasło przewodnie "Bezpieczna droga do szkoły". Konkurs jest organizowany zgodnie z cyklem roku szkolnego - poszczególne edycje konkursu rozpoczynają się we wrześniu i kończą w czerwcu.
  Głównym założeniem jest szeroka edukacja dzieci z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. To jedna z największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i w Europie.
  VII GMINNY TURNIEJ WARCABOWY


  W dniu 20 maja 2011 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Błędowie odbył się VII Gminny Turniej Warcabowy.
  Celem turnieju było ukazanie jednego ze sposobów wykorzystania czasu wolnego tzn. gra w warcaby oraz rozwijanie wrażliwości i osobowości uczniów poprzez:
 • integrowanie uczniów z różnych szkół, kształtowanie postawy tolerancji, sportowej rywalizacji, kulturalnego zachowania się wobec przeciwnika;
 • rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry;
 • kształtowanie umiejętności przeżywania porażek i sukcesów.

  W rozgrywkach udział wzięli uczniowie ze szkół z Błędowa, Lipia, Gołosz, Wilkowa i Zalesia w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VI.

  W klasach I – III dzieci zajęły następujące miejsca:

  1.Cezary Świtakowski - kl. II PSP Zalesie
  2.Michał Piotrowski - kl. I PSP Wilków
  3.Kinga Kucharska - kl. III PSP Gołosze
  4.Klaudia Kołacz - kl. I PSP Lipie
  5.Sebastian Nowakowski - kl.I b PSP Błędów

  W klasach IV – VI uczniowie zajęli następujące miejsca:

  1.Krystian Kaleta - kl. VI PSP Wilków
  2.Damian Skarzyński - kl. IVa PSP Błędów
  3.Kamil Kołacz - kl. V PSP Zalesie
  4.Jakub Wasilkowski - kl. V PSP Lipie
  5.Piotr Binkiewicz - kl. VI Gołosze

  Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Błędowie.
  Organizatorami VII Gminnego Turnieju Warcabowego byli: p. dyrektor Anna Pełka, p. Małgorzata Madej, p. Bogusława Woźniak i p. Magdalena Strzelecka.

  TADEUSZ KOŚCIUSZKO - PATRON NASZEJ SZKOŁY.


  19 maja obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły.
  Panował odświętny nastrój, uczniowie w strojach galowych wzięli udział w uroczystej akademii upamiętniającej Tadeusza Kościuszkę, wielkiego bohatera narodowego, w szczególny sposób związanego z historią Polski i szkoły.
  Apel tradycyjnie został rozpoczęty odśpiewaniem hymnu. Uczniowie z klasy IV b i VI a oraz chór szkolny, pod kierunkiem p. M. Szewczyk, p. M. Pełki, p. P. Zaradkiewicza i p. M. Nowaka zaprezentowali krótki program związany z życiem naszego patrona. Tłem do przedstawienia była prezentacja multimedialna przygotowana przez uczniów klasy VI a.

  "ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA"


  W dniu 6 maja 2011 roku zebraliśmy się w sali gimnastycznej naszej szkoły, aby uczestniczyć w akademii z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Rozpoczęła się ona wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie uczniowie Szkolnego Koła Caritas przybliżyli nam historię uchwalenia Konstytucji 3 maja i jej główne założenia. Chór szkolny uświetnił uroczystość śpiewem pieśni patriotycznych.
  Akademię przygotowali: p. Agnieszka Dobrucka, p. Piotr Zaradkiewicz i p. Bogusława Woźniak.


  "DZIEŃ ZIEMI"


  W dniu 5 maja 2011 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Ziemi. Tematyka apelu dotyczyła treści proekologicznych i pokazała umiejętność życia młodego pokolenia w harmonii z przyrodą. Uczniowie klasy IV a pod kierunkiem wychowawczyni mgr Haliny Mydłowskiej przedstawili kilka scenek i wierszy związanych z ochroną przyrody oraz zaśpiewali piosenkę „ Śmieciu precz”. Młodzi „aktorzy” przebrani byli w kolorowe, kwieciste stroje i prezentowali bohaterów ekologicznego scenariusza. Całość imprezy uświetniła gazetka tematyczna i kolorowa dekoracja.


  "WITAJCIE W NASZEJ BAJCE"


  Nie wszyscy wiedzą, że:
 • 2 kwietnia– to Dzień Książki dla Dziecka
 • 23 kwietnia – to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
 • 5 maja – to Dzień Kultury, Oświaty, Książki i Prasy.

  Są to święta organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa. Takie uroczystości należy propagować, gdyż są mało znane. Jest to świetna okazja, aby oderwać dzieci od telewizorów oraz komputerów i aby pokazać, na czym polega magia ukryta w książce.
  W związku z tymi świętami dnia 28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia pt. „Witajcie w naszej bajce” . Uczniowie kl. V b pod kierunkiem: p. Beaty Woźniak, p. Bogusławy Woźniak, p. Moniki Pełki i p. Małgorzaty Madej przedstawili inscenizację wierszy Jana Brzechwy. Występ był bardzo udany i nagrodzony gromkimi brawami publiczności.

 • DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU


  Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W roku 2011 DBI obchodziliśmy 8 lutego. Tematem przewodnim międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu były wirtualne światy.
  Młodzi ludzie spędzają coraz więcej czasu online, konfrontując się z wyzwaniami i problemami związanymi z ochroną swojej prywatności, bezpieczeństwem czy własnym wizerunkiem. Tegoroczne hasło – „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” - miało na celu zwrócenie uwagi na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności dzieci i młodzieży.
  Nasza szkoła podjęła również działania promujące temat bezpieczeństwa w Sieci w formie:
 • zajęć edukacyjnych dla uczniów klas I - VI z uwzględnieniem problemu cyberprzemocy, bezpiecznego korzystania z internetu oraz uzależnień od komputera;
 • konkursu na wykonanie prezentacji multimedialnej pt. "Internet - korzyści i zagrożenia";
 • konkursu plastycznego i literackiego pod tytułem "Ja i mój komputer – jestem bezpieczny w sieci";
 • przedstawienia szkolnego "Dzień Bezpiecznego Internetu”;
 • przygotowania gazetki ściennej o DBI;
 • promocji DBI w gazetce i na szkolnej stronie internetowej.


  Przedsięwzięcia związane z DBI realizowane były w lutym bieżącego roku szkolnego - pod kierunkiem p. Ewy Balińskiej i p. Krystyny Kaźmierczak, natomiast przedstawienie "Dzień Bezpiecznego Internetu” odbyło się 27 kwietnia 2011r. - przygotowane przez uczniów z koła teatralnego pod kierunkiem p. Beaty Woźniak.


  "WIELKANOC"


  W dniu 20 kwietnia 2011 uczestniczyliśmy w przedstawieniu wielkanocnym pt: Chrystus zmartwychwstał. Przedstawiciele uczniów klas piątych i drugich pod opieką p. Agnieszki Dobruckiej przedstawili nam dzieje Pana Jezusa, od momentu skazania go na śmierć, poprzez drogę krzyżową, aż do jego zwycięstwa nad śmiercią i grzechem czyli zmartwychwstania. Akademia ta wprowadziła nas w atmosferę Triduum Paschalnego i w radość wielkanocną. Na zakończenie wszyscy uczniowie wspólnie z aktorami zaśpiewali pieśń: "Bóg nie umarł, Jezus żyje".
  Dekorację do inscenizacji przygotowała p. Bogusława Woźniak, a na organach grał p. Piotr Zaradkiewicz


  WIELKANOCNE INSPIRACJE


  W środę 6 kwietnia 2011r. w Grójeckim Ośrodku Kultury rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Wielkanocne inspiracje”.
  W kategorii III (kl. IV - VI) wyróżnienie otrzymała uczennica klasy V b naszej szkoły - Sylwia Długowska. Gratulujemy!  19 kwietnia 2011r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród.

  >.............

 • Z MUZYKĄ I JĘZYKIEM ANGIELSKIM ZA PAN BRAT


  23 marca 2011 r. w sali widowiskowej GOK w Grójcu odbył się X Festiwal Piosenki Angielskiej zorganizowany przez Grójecki Ośrodek Kultury, L.O. im. P. Skargi w Grójcu oraz Szkoła Języków Obcych ENGLINK. Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu był „Fairy Tales” („Świat Baśni”).
  Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów przygotowanych pod kierunkiem p. Moniki Pełki - nauczycielki języka angielskiego oraz p. Piotra Zaradkiewicza - nauczyciela muzyki.
  Monika Długowska z kl. VIb zaśpiewała piosenkę z bajki „Anastazja” – „Once upon a December”. Maciej Szybiński z kl. Vb wykonał „I’m a believer”, a Michał Paliński z kl. Va „Can you feel the love tonight”.
  Wielkim sukcesem okazał się występ Dominiki Bonieckiej z kl. VIa, która piosenką „Colours of the wind” wyśpiewała II MIEJSCE w kategorii wiekowej 10-13 lat. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, koszulki z logo festiwalu, a Dominika nagrodę rzeczową.
  Publiczność świetnie się bawiła podczas wszystkich występów konkursowych, jednak temperatura na sali maksymalnie wzrosła gdy na scenę wkroczył gość specjalny - Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem.
  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w osiąganiu kolejnych sukcesów muzycznych oczywiście po angielsku ;)
  WESOŁE PRZYWITANIE WIOSNY  Ferie 2011


  W pierwszym tygodniu ferii w naszej szkole odbywały się zajęcia opiekuńczo - wychowawcze. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się w rozgrywkach sportowych oraz rozwijać talenty artystyczne. Redagowali również gazetkę "Szkolny promyk" i korzystali z pracowni komputerowej. Po wytężonej pracy czekał na wszystkich słodki poczęstunek. Za udział w konkursach dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez organ prowadzący. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Ewa Biniszewska, p. Krystyna Kaźmierczak, p. Maria Szewczyk, p. Monika Pełka, p. Bogusława Woźniak. Nad całością czuwała p. dyrektor Anna Pełka.

  Kolorowa i bajkowa zabawa karnawałowa


  3 lutego 2011 r. odbyła się w naszej szkole tradycyjna „zabawa noworoczna”. To coroczne wydarzenie jest mile widziane przez uczniów. O godzinie 13.00 na parkiecie pojawiły się najmłodsze dzieci – z klas I - III, natomiast o 16.00 zabawę rozpoczęli uczniowie klas IV – VI. Wszyscy bawili się świetnie. Zabawę prowadził wodzirej. Kolorowe kreacje tańczących mieniły się w blasku lamp. Była również loteria i czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Muzyka i karnawałowo udekorowana sala gimnastyczna stworzyły odświętny i wesoły nastrój. Było bajkowo i kolorowo.


  Świetne występy Sportowców z naszej szkoły!!!


  Bardzo ważnymi elementami życia szkoły są dla uczniów zajęcia sportowe. Nie inaczej jest w naszej szkole, gdzie aktywność sportowa uczniów jest rzeczą naturalną dla wielu z nich. Wykorzystując zaangażowanie dzieci, nauczyciele starają się w maksymalny sposób rozwijać talenty sportowe wychowanków. Sprawdzianem dla postępów są starty w zawodach międzyszkolnych. Nasza szkoła uczestniczy w corocznej rywalizacji organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy w wielu dyscyplinach, między innymi w lekkiej atletyce, mini piłce nożnej, mini piłce siatkowej czy tenisie stołowym. W pierwszym półroczu roku szkolnego 2010/11 sportowcy z naszej szkoły we wszystkich swoich startach uzyskiwali bardzo dobre wyniki na szczeblu powiatu.
  Wszystko zaczęło się od biegów przełajowych, w których sztafeta dziewcząt zajęła III miejsce, a chłopcy zwyciężyli. Kolejne występy to II miejsce w finale powiatowym w mini piłce nożnej dziewcząt, I miejsce w finale mini piłki nożnej chłopców, I miejsce w finale mini piłki siatkowej chłopców i również I miejsce w finale mini piłki siatkowej dziewcząt.


  DLA NASZYCH KOCHANYCH DZIADKÓW I BABĆ


  W dniu 21 stycznia 2011 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
  Przygotowali ją uczniowie klas III pod kierunkiem p. Justyny Telbuch i p. Jolanty Ziemby. Uczniowie odegrali krótkie scenki pt.: „Jak to z Babcią i Dziadkiem było…”. Nie zabrakło też wierszy i piosenek wyrażających uczucia miłości i wdzięczności. Dziadkowie nagrodzili małych aktorów gromkimi brawami. Po części artystycznej dostojni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez wnuków i ich rodziców.


  SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM W NASZEJ SZKOLE

  W piątek 17 grudnia 2010 roku do świetlicy naszej szkoły zawitał Mikołaj. Uczniowie z koła recytatorskiego przygotowali program artystyczny pt. „Śpiąca Królewna.” Po przedstawieniu Mikołaj rozdał prezenty ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej - oddział w Błędowie. Dzieci w tym dniu były radosne, szczęśliwe i czuły, że ktoś o nich pamięta, a drobne upominki były namiastką tradycji mikołajkowych.
  Serdecznie dziękujemy darczyńcy za wsparcie finansowe.
  Za sprawny przebieg programu odpowiedzialne były: p. Bogusława Woźniak, p. Magdalena Strzelecka, p. Aneta Rak i p. Małgorzata Madej.  92 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  10 listopada 2010 roku cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystym apelu z okazji 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Pouczającą lekcję historii w formie montażu słowno-muzycznego przygotowali uczniowie klasy V a pod opieką p. Małgorzaty Madej, p. Magdaleny Strzeleckiej i p. Bogusławy Woźniak. Występ uświetniły piosenki patriotyczne w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem p. Piotra Zaradkiewicza.


  „Bezpieczeństwo na drodze”

  3 listopada 2010 r. w naszej szkole odbył się apel pod hasłem: „Bezpieczeństwo na drodze”, na którym gościliśmy pana policjanta mł. asp. Marcina Matysiaka.
  Uczniowie klas drugich pod kierunkiem p. Marzanny Wasilewskiej oraz p. Janiny Wróblewskiej zaprezentowali program słowno - muzyczny, w czasie którego mali artyści w zabawny sposób przypomnieli zebranym najważniejsze zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Pan policjant omówił zagadnienie kompletnego wyposażenia sprawnego roweru. Była to wspaniała lekcja wychowania komunikacyjnego.  Ślubowanie klas I

  22 października 2010 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas I.  Pod kierunkiem wychowawczyń p. Małgorzaty Stankiewicz i p. Ewy Biniszewskiej dzieci przygotowały i przedstawiły program artystyczny.  Po wypowiedzeniu tekstu ślubowania pani dyrektor Anna Pełka pasowała każde dziecko na ucznia klasy pierwszej.
  Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.
  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  18 X 2010r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gościliśmy w szkole sakretarza Urzędu Gminy w Błędowie p. Jacka Adamskiego, księdza proboszcza Andrzeja Krynickiego oraz emerytowanych nauczycieli. Humorystyczny występ przygotowali uczniowie klasy VIa i chór szkolny. Za sprawny przebieg apelu odpowiedzialni byli: p. Aneta Rak, p. Piotr Zaradkiewicz, p. Bogusława Woźniak, p. Małgorzata Madej, p. Magdalena Strzelecka i p. Adam Brzeziński.
  „Jan Paweł II - Odwaga Świętości"

  15 X 2010r. w naszej szkole odbył się apel z okazji X Dnia Papieskiego. Tegoroczny Dzień Papieski obchodzony jest pod hasłem „Jan Paweł II - Odwaga Świętości". Gościliśmy w szkole Proboszcza naszej parafii - księdza Andrzeja Krynickiego.
  Apel przygotowany został przez Oazę Dzieci Bożych. Na zakończenie ksiądz proboszcz Andrzej Krynicki poprowadził modlitwę w intencji ofiar wypadku pod Nowym Miastem.
  „Jak Cię widzą, tak Cię omijają”

  Uczniowie klasy VIa naszej szkoły pod opieką p. Ewy Balińskiej i p. Anety Rak rozpoczęli lokalną akcję plakatową na terenie przedszkola, szkół podstawowych i urzędów. Plakat finalistów 10. edycji konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault dotarł do Zespołu Oświaty Gminnej, biblioteki publicznej, przedszkola, szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gminy. Dodatkowo, uczniowie zaprezentowali na sesji Rady Gminy krótki program artystyczny „Jak Cię widzą, tak Cię omijają”, przygotowany na Finał krajowy konkursu, który odbył się w 6 maja 2010 roku na deskach Teatru Buffo w Warszawie.
  Reprodukcje plakatu dotarły do wielu instytucji na terenie Błędowa, m.in. do Urzędu Gminy, ośrodków zdrowia, banków, na posterunek policji. Uczniowie gościli również u Proboszcza naszej parafii.

  .......  Główne przesłanie uczniów – „JAK CIĘ WIDZĄ, TAK CIĘ OMIJAJĄ” dociera tym samym do jeszcze większej liczby osób.
  2009/2010

  2008/2009

  2007/2008

  powrót na górę strony

  powrót