Rok szkolny 2012/2013

AKTUALNOŚCI


AKTUALNOŚCI
XVI Diecezjalna Parafiada Służby Liturgicznej

W dniu 15 czerwca 2013 r. absolwenci i uczniowie naszej szkoły, działający w parafialnych grupach formacyjnych pod opieką p. katechetki Agnieszki Dobruckiej wzięli udział w XVI Diecezjalnej Parafiadzie Służby Liturgicznej w Pruszkowie. Wyjazd rozpoczęła wspólna modlitwa poprowadzona przez Proboszcza ks. Leszka Brulińskiego.
Ksiądz Proboszcz udzielił naszym zawodnikom błogosławieństwa i życzył sukcesów, przypominając jednocześnie, że najważniejsza jest wspólna, zgodna zabawa.

Uczestnicy stanęli na wysokości zadania – przywieźli 10 medali.
Oto ich zdobywcy: W kategorii: szkoły podstawowe:

- skok w dal – I miejsce (złoty medal) - Małgorzata Kamińska kl. 6 a
- bieg na dystansie 60 m – II miejsce (srebrny medal) Marta Strulak kl. 2 a
- rzut piłką do kosza – II miejsce (srebrny medal) - Małgorzata Kamińska kl. 6 a
- rzut piłką do kosza - III miejsce (brązowy medal) - Dominika Bator kl. 5 b
- rzut piłką palantową – I miejsce (złoty medal) - Roksana Rupiewicz kl. 5 a
- rzut piłką palantową – II miejsce (srebrny medal) - Martyna Kamińska kl. 6 a
- rzut piłką palantową – III miejsce (brązowy medal) - Weronika Wilczyńska kl. 4 b

Nagrodą za szczególnie aktywny udział w parafiadzie i prowadzenie śpiewów podczas wspólnej Eucharystii, uczestnicy otrzymali lody, które zjedli ze smakiem.
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do Błędowa.
Gratulujemy zdobycia tak wielu medali i świetnej zabawy. Do zobaczenia na kolejnej parafiadzie!
VIII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Polskiej i Tańca

14 czerwca 2013 r. w Łęczeszycach odbył się VIII Międzypowiatowy Przegląd Piosenki Polskiej i Tańca.
Wzięło w nim udział troje uczniów z naszej szkoły:
Alicja Kołacz – kl. II a
Alicja Dąbrowska – kl. III a
Rafał Nowocień – kl. III a

Rafał Nowocień wykonał piosenkę z repertuaru Anny German pt. „Eurydyki tańczące” i wyśpiewał III miejsce oraz główną nagrodę Grand Prix.
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW !!!


GMINNY FESTIWAL PIOSENKI ANGIELSKIEJ
WE CAN SING!!!

5 czerwca uczniowie szkół podstawowych z gminy Błędów śpiewali znane przeboje podczas Gminnego Festiwalu Piosenki Angielskiej. Młodzi artyści rywalizowali w dwóch grupach wiekowych I-III i IV-VI.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów:
- klasy I-III – Magdalena Małachowska i Rafał Nowocień,
- klasy IV-VI – Monika Małachowska i Sandra Tołczyk.

Rafał i Sandra zajęli II miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy p. Marka Mikołajewskiego.
Uczniów do konkursu przygotowali: p. Monika Pełka i p. Piotr Zaradkiewicz.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW MŁODYM ARTYSTOM !!!

IX GMINNY TURNIEJ WARCABOWY

Dnia 27 maja 2013 r. w naszej szkole odbył się IX Gminny Turniej Warcabowy.

W rozgrywkach udział wzięli uczniowie ze szkół: Błędów, Lipie, Gołosze, Wilków, w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I - III i klasy IV - VI.

W klasach I - III dzieci zajęły następujące miejsca:
1. Michał Piotrowski - PSP Wilków
2. Aleksandra Łukasiak - PSP Lipie
3. Wojciech Nowociń - PSP Błędów
4. Seweryn Wojciewski - PSP Gołosze

W klasach IV - VI uczniowie zajęli następujące miejsca:
1. Damian Skarzyński - PSP Błędów
2. Jakub Rzepka - PSP Gołosze
3. Michał Litke - PSP Wilków
4. Mateusz Skarzyński - PSP LipieUczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Błędowie.
Organizatorami turnieju byli: p. dyrektor Anna Pełka, p. Małgorzata Madej, p. Bogusława Woźniak i p. Magdalena Strzelecka.

Z wycieczką w Toruniu.W piątek 17 maja uczniowie klas IV ab, Vb, VI ab wyruszyli na wycieczkę do Torunia.
Opiekę nad uczniami sprawowały cztery panie: Krystyna Kaźmierczak, Maria Szewczyk, Aneta Pardej i Beata Woźniak.
Po dojechaniu i spotkaniu się z panią Anią – naszą przewodniczką zaczęliśmy zwiedzanie tego pięknego miasta wpisanego na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Wąskimi zaułkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę. Obejrzeliśmy Starówkę z XIV-wiecznym Ratuszem Staromiejski stojącym w centralnej części rynku z pięknym kwadratowym wewnętrznym dziedzińcem. Zobaczyliśmy pomnik słynnego astronoma, matematyka i fizyka – Mikołaja Kopernika, „Fontannę ze złotymi żabkami „( legenda głosi, iż pocałowane przynoszą szczęście - wszyscy oczywiście ochoczo zabrali się za całowanie żabek). Następnie skierowaliśmy kroki do kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, mijając po drodze Dwór Artusa oraz słynną „Piernikową aleję gwiazd” z autografami znanych ludzi pochodzących z Torunia.
Następnie nasza wycieczka udała się do Muzeum Kopernika. We wnętrzach muzeum oprowadzeni przez przewodników w strojach historycznych zapoznaliśmy się z legendami i dziejami toruńskich pierników. Widzieliśmy warsztat mistrza piernikarskiego, surowce i przyprawy korzenne potrzebne do wypieku pierników. Z największym zapałem uczniowie zabrali się do wygniatania pierników z ciasta dojrzewającego dwa tygodnie a także wypieku tychże ciasteczek.
Po wyjściu z muzeum wszyscy udaliśmy się na posiłek a następnie z nowymi siłami odwiedziliśmy sklepiki z pamiątkami. Największą popularnością wśród nabytych pamiątek oczywiście cieszyły się „Toruńskie pierniki”. Dalsza trasa naszej wycieczki prowadziła na bulwar spacerowy nad brzegiem Wisły. Widzieliśmy stamtąd ruiny zamku krzyżackiego, resztki murów obronnych i panoramę Starego Miasta.
Do domów wszyscy wróciliśmy zadowoleni.

Z wizytą w pracowni ceramicznej w Mirowicach

14 maja 2013 r. część uczniów ze starszych klas udała się na wycieczkę do pracowni ceramicznej w Mirowicach.
Na szczęście pogoda dopisała i wyjazd okazał się bardzo udany.
Uczestnicy wycieczki poznali cztery techniki lepienia z gliny: kuleczkową, wałeczkową, plackową i rzeźbiarską, pracowali nawet na kole garncarskim. Wszystkie prace wykonane podczas zajęć należą do ich wykonawców. Można je zabrać do domu, albo dać komuś w prezencie.

W przerwie między poszczególnymi technikami uczniowie hasali na placu zabaw, grali w piłkę i puszczali gigantyczne bańki mydlane. Kiełbaski pieczone nad ogniskiem smakowały znakomicie.
Wyjazd zorganizowała p. Ewa Balińska.
Opiekę sprawowały również p. Monika Pełka i p. Magdalena Strzelecka
GRÓJBÓJ 2013

W dniu 7 maja 2013 r. uczniowie klasy VIa Monika Grzejszczyk i Adrian Stefan reprezentowali nasza szkołę podczas konkursu Gróbój.
Tegoroczna XX już edycja Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie przebiegała pod hasłem „Powstanie Styczniowe w Grójeckiem”.
Organizatorem była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu. Celem konkursu było upamiętnienie 150 rocznicy Powstania Styczniowego oraz upowszechnianie wiedzy o historii Polski i regionu grójeckiego. Do zawodów przystąpiło 28 drużyn z powiatu grójeckiego.
Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą historyczną i zostali zakwalifikowani do finału konkursu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

I Mazowiecki Festiwal Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona.16 kwietnia 2013 r. członkowie koła teatralnego z naszej szkoły z towarzyszeniem chóru szkolnego wzięli udział w I Mazowieckim Festiwalu Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona.
Organizatorem przeglądu był Grójecki Ośrodek Kultury. Festiwal miał charakter prezentacji. Dawał szansę na wyrażenie tego, co ważne i warte uwagi oraz pokazanie co ciekawego dzieje się w szkołach w zakresie działań teatralnych.
Nasi artyści za zajęli III miejsce wystawiając „Opowieść wigilijną” na podstawie powieści Charlesa Dickensa.
Data festiwalu nie była przypadkowa. W tych dniach przypadała 3 rocznica śmierci aktora, który w sposób szczególny był związany z naszym regionem.
Festiwalowi patronował Starosta Powiatu Grójeckiego oraz Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Dzień Patrona Szkoły – Tadeusza KościuszkiW dniu 26 marca 2013 r. uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły – Tadeusza Kościuszki.
Młodzież pod opieką nauczycieli: M. Madej, M. Pełki i M. Strzeleckiej przygotowała na tę okazję część artystyczną dotyczącą Patrona Szkoły. Na wyprawę w przeszłość, by poznać ciekawe i ważne wydarzenia i miejsca z życia bohatera - Tadeusza Kościuszki oraz istotne fragmenty dziejów historii Polski, zaprosiła uczniów pani przewodnik, w rolę której wcieliła się uczennica klasy VIa.
Nad muzyczną oprawą uroczystości czuwał p. Piotr Zaradkiewicz.
Program słowno-muzyczny przygotowany przez uczniów klasy VIa i chór szkolny na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników uroczystości.

„WIELKANOCNE INSPIRACJE”Troje uczniów z naszej szkoły – Wiktoria Długowska (kl. Va), Karol Tworek (kl. Vb), Damian Kozłowski (kl. VIb) zajęło I miejsce (w kategorii klas IV – VI) w VI edycji Konkursu Plastycznego „Wielkanocne inspiracje” organizowanego przez Grójecki Ośrodek Kultury.
Organizatorzy pragnęli zachęcić dzieci i młodzież do zabawy tematyką świąteczną.
Powołana przez organizatora Komisja oceniała: staranność wykonania, wrażenia artystyczne, samodzielność wykonania, oryginalność i pomysłowość oraz interpretację tematu.
Konkurs miał zasięg powiatowy.
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…

„Zapachniało, zajaśniało, wiosna, ach to ty
Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”
Wreszcie przyszła…. Długo oczekiwana WIOSNA!!!!
Aura za oknem ani trochę nie przypominała wiosennej.
Konkursy na Najpiękniejszą Marzannę i Najciekawsze Przebranie sprawiły, że w szkole było bardzo kolorowo i radośnie. Humory też nam dopisywały. Aby wygonić wreszcie zimę, dzieci z klas 0-III tradycyjnie wykonały marzanny. Uczniowie wszystkich klas, wraz z oddziałem przedszkolnym, przygotowali szalony pokaz strojów. I chociaż sceneria obchodów powitania wiosny była całkiem zimowa, mamy nadzieję, że wkrótce się pojawi.

ZABAWY BYŁO CO NIE MIARA!!!!!......SIATKÓWKA - eliminacje gminne w NASZEJ SZKOLE


WYCIECZKA

28. 01. 2013 r. – w czasie ferii zimowych - grupa uczniów z naszej szkoły wyjechała do kina w Grójcu na film „Hobbit” - filmową adaptację książki J.R.R. Tolkiena, pełną niezwykłych wydarzeń i magicznych postaci opowieść, przedstawiającą odwieczną walkę dobra ze złem.
Wycieczkę zorganizowała p. Beata Woźniak. Opiekę sprawowały – p. Bogusława Woźniak i p. Aneta Pardej.


ZABAWA NOWOROCZNA

23 stycznia 2013 r. odbyła się w naszej szkole tradycyjna „Zabawa noworoczna”.

O godzinie 12.00 na parkiecie pojawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III, natomiast o godzinie 15.00 zabawę rozpoczęli uczniowie klas IV – VI. Najmłodsi zaprezentowali się w niezwykłych karnawałowych strojach. W rytmie tanecznej muzyki mogliśmy podziwiać między innymi księżniczki, wróżki, rycerzy, żołnierzy i wiele innych bajkowych postaci.Zabawę prowadził wodzirej. Dzieci chętnie uczestniczyły w korowodach i proponowanych im konkursach. Prezentowały swoje umiejętności taneczne w tańcach solowych i w parach. Nie zabrakło również pysznego poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Wszyscy bawili się świetnie i opuszczali szkołę w doskonałych humorach.


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Jest taki szczególny dzień, w którym obdarzamy szczególnymi dowodami miłości i szacunku babcie i dziadków. Jest to Dzień Babci i Dziadka.
W naszej szkole dn 21 stycznia 2013 r. uczniowie kl IIIa i b pod kierunkiem p. M. Stankiewicz i p. E. Biniszewskiej przygotowali program artystyczny dla zaproszonych gości. Dzieci starannie się do tej wizyty przygotowały. Program artystyczny składał się z wierszy i piosenek nawiązujących do święta babć i dziadków. Spotkanie upłynęło niezwykle szybko w bardzo miłej atmosferze i zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Mamy nadzieję, że nasi goście byli z tej wizyty również zadowoleni jak zapraszający je wnuczęta.SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM
dla społeczności szkolnej
i osób niepełnosprawnych z terenu naszej gminy.


21 grudnia 2012 r. w naszej szkole uczniowie z koła teatralnego wystawili piękną "Opowieść wigilijną", która wprowadziła nas w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.
Spotkanie wigilijne uświetnili zaproszeni goście: sekretarz Gminy - p. jacek Adamski, proboszcz parafii Błędów - ks. Leszek Bruliński oraz przedszkolaki z wychowawczyniami.
Wszyscy byli zachwyceni profesjonalną grą aktorów, oprawą muzyczną, efektami specjalnymi i nastrojową dekoracją. dalszą częścią uroczystości były wigilie klasowe z udziałem Mikołaja. za sprawny przebieg programu artystycznego odpowiedzialni byli: p. Aneta Pardej, p. Bogusława Woźniak, p. Małgorzata Madej i p. Piotr Zaradkiewicz.I SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY


CENTRUM NAUKI KOPERNIK

16 listopada 2012 r. uczniowie z naszej szkoły wyjechali do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik, gdzie znajduje się ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach oraz teatr robotyczny, planetarium i Park Odkrywców.
Centrum Nauki Kopernik to nie muzeum - wszystkiego tu można dotykać, sprawdzać, eksperymentować i bawić się zdobywając przy tym wiedzę.
Uczniowie odkrywali tajemnice otaczającego nas świata i przeprowadzali różne eksperymenty. Doświadczali na własnej skórze trzęsienia ziemi, lotu na dywanie, tornada i wielu innych rzeczy. Mogli między innymi zagrać na harfie bez strun, posłuchać bębenka bijącego w rytmie serca, urządzić wyścigi żaglówek, poszperać w wykopaliskach, rozwiązać różne łamigłówki i wykonać wiele innych doświadczeń.


Wycieczkę zorganizowała p. Ewa Balińska, opiekę sprawowały - p. Halina Mydłowska i p.Monika Pełka.
11 listopada

„Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek” - pod takim hasłem w naszej szkole 15 listopada 2012r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, którą przygotowali uczniowie klasy VI a pod opieką p. A. Śmiałowskiej, p. M. Pełki , p. M. Strzeleckiej oraz chór szkolny pod opieką p. P. Zaradkiewicza.
W uroczysty sposób młodzież oddała cześć tym, którzy walczyli w obronie Ojczyzny i o wolność dla pokoleń. Krótka lekcja historii i patriotyzmu przypomniała wszystkim, co to znaczy być Polakiem i jak bohaterskie czyny wielu żołnierzy przyczyniły się do odzyskania niepodległości.


DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ


Wycieczka do Warszawy

24 październikaa 2012 r. uczniowie z klas II wyjechali na wycieczkę do Warszawy - uczniowie obejrzeli trójwymiarowy film "Pod taflą oceanu" w kinie IMAX, grali w kręgielni i ćwiczyli na placu zabaw.
Wycieczkę zorganizowała p. Jolanta Ziemba, opiekę sprawowały - p. Justyna Telbuch, p. Małgorzata Madej i p. Agnieszka Dobrucka.
Wycieczka do Kazimierza Dolnego

9 października 2012 r. uczniowie z naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego, gdzie zapoznali się z historią miasta i zabytkami. Niewątpliwą atrakcją wycieczki był rejs statkiem po Wiśle.
Wycieczkę zorganizowała p. Halina Mydłowska, opiekę sprawowały - p. Ewa Balińska i p. Maria Szewczyk i p. Beata Woźniak.
Wycieczka klas III

9 października 2012 r. uczniowie z klas III wyjechali na wycieczkę do Łowicza, Nieborowa, Żelazowej Woli i Sromowa. Uczniowie poznali poznali sztukę ludową, zabytki i kulturę Ziemi Łowickiej oraz miejsce urodzin Fryderyka Chopina. Wycieczkę zorganizowała p. Małgorzata Stankiewicz, opiekę sprawowały - p. Ewa Biniszewska i p. Małgorzata Madej.
Ślubowanie klasy I

5 października 2012 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy I.Pod kierunkiem wychowawczyni p. Marzanny Wasilewskiej dzieci przygotowały i przedstawiły program artystyczny.

Po wypowiedzeniu tekstu ślubowania pani dyrektor Anna Pełka pasowała każde dziecko na ucznia klasy pierwszej.
Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy.
2011/2012

2010/2011

2009/2010

2008/2009

2007/2008

powrót na górę strony

powrót