Rok szkolny 2013/2014

AKTUALNOŚCI


AKTUALNOŚCI
„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem,
jaki można dać dziecku – jest wykształcenie.”

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to dla każdego ucznia niezwykła chwila.
To radosne wydarzenie rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele św. Prokopa Opata w Błędowie. Następnie udano się do szkoły. Społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Dyrektor szkoły Anna Pełka powitała zaproszonych gości:
- p. Mirosława Maliszewskiego - posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, prezesa Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej,
- p. Andrzeja Kazimierczaka – wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej,
- księdza Leszka Brulińskiego – proboszcza parafii św. Prokopa Opata w Błędowie,
- p. Anetę Wróblewską – przewodniczącą Rady Rodziców,
- p. Joannę Wojcieszczyk – kierownika Ośrodka Zdrowia w Błędowie
oraz Radę Pedagogiczną, pracowników administracji i obsługi, rodziców i uczniów.

Pani dyrektor omówiła wyniki: klasyfikacji uczniów za rok szkolny 2013/2014 oraz kontroli Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie oddział w Radomiu i ewaluacji zewnętrznej. Podziękowała Radzie Rodziców i organowi prowadzącemu za pomoc w zakupie placu zabaw oraz fundatorom i wszystkim, którzy uczestniczyli w przygotowaniach uroczystości nadania szkole sztandaru. Życzyła duża słońca, radości, wspaniałej opalenizny, by wakacje były zasłużonym odpoczynkiem, a absolwentom wielu sukcesów w kolejnym etapie edukacyjnym.
W czasie uroczystości głos zabrali: ksiądz Leszek Bruliński oraz p. Mirosław Maliszewski.

Podniosłym momentem uroczystości było wręczenie nagród uczniom, którzy uzyskali:
- NAJWYŻSZĄ ŚREDNIĄ OCEN W SZKOLE – 5,55:
1. Klaudia Bator - kl. VIb
2. Izabela Kazimierczak – kl. IVb
3. Magdalena Małachowska – kl. IVb

- tytuł WZOROWEGO UCZNIA w równoległych klasach:
1. Klasy czwarte:
Izabela Kazimierczak – kl. IVb
Magdalena Małachowska – kl. IVb
2. Klasy piąte: Kinga Biniszewska – kl. Vb
3. Klasy szóste: Klaudia Bator – kl. VIb

- tytuł „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH”:
Karol Tworek – kl. VIb

- bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Fundatorem nagród był Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej. Po raz pierwszy w historii szkoły wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Mirosława Maliszewskiego oraz wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Kazimierczaka.

X Gminny Turniej Warcabowy w naszej szkole

Pomimo dużej różnorodności gier na rynku oraz w dobie gier komputerowych, warcaby nadal cieszą się dużym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży naszej gminy.
10 czerwca 2014 r. w naszej szkole odbył się X Gminny Turniej Warcabowy. Został on rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- III i klasy IV-VI. Udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych z Błędowa, Lipia, Gołosz i Wilkowa. Celem turnieju była popularyzacja gry w warcaby wśród dzieci i młodzieży, a także kształtowanie pozytywnych cech charakteru.
Udział w dobrze zorganizowanych grach uczy panowania nad emocjami, wytrwałego dążenia do celu, umiejętności pokonywania trudności i dyscypliny, a także szacunku dla przeciwnika, wyrabia refleks i szybką orientację. Choć walka była zacięta, przebiegała w miłej i koleżeńskiej atmosferze. Gracze dzielnie walczyli o zwycięstwo.


W kategorii klas I - III zwyciężyli:

I miejsce – Wiktoria Korczak PSP Błędów
II miejsce - Szymon Jankowski PSP Wilków
III miejsce – Milena Serafin PSP Lipie
IV miejsce – Wenancjusz Gałązka PSP Gołosze

W kategorii klas IV - VI zwyciężyli:

I miejsce – Michał Piotrowski PSP Wilków
II miejsce – Karol Tworek PSP Błędów
III miejsce – Mateusz Skarzyński PSP Lipie
IV miejsce – Kamil Łączek PSP Gołosze


Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: p. Bogusława Woźniak, p. Teresa Kozera, p. Katarzyna Jankowska, p. Robert Sobczyk.
Sponsorem nagród był Urząd Gminy w Błędowie. Sekretarz Gminy p. Jacek Adamski osobiście wręczył nagrody zwycięzcom turnieju, a Dyrektor Szkoły p. Anna Pełka obdarowała zawodników dyplomami i zaprosilła na rewanż w przyszłym roku szkolnym.
II MAZOWIECKI FESTIWAL TEATRÓW SZKOLNYCH im. WOJCIECHA SIEMIONA

Dnia 28 maja 2014r. uczniowie z klasy III b wzięli udział w II Mazowieckim Festiwalu Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona organizowanym przez Grójecki Ośrodek Kultury.
Uczniowie byli bardzo przejęci, gdyż po raz pierwszy mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności na prawdziwej scenie i przed nieznaną publicznością. Jednak pomimo tego bardzo szybko przezwyciężyli strach i odegrali swoje role najlepiej jak umieli.
Mali aktorzy pod kierunkiem wychowawczyni p. Justyny Telbuch przedstawili bajkę Janiny Porazińskiej pt: „Szewczyk Dratewka.”

Z wizytą w pracowni ceramicznej

15 maja 2014 r. grupa uczniów z klas IV - VI udała się na zajęcia plastyczne do pracowni ceramicznej w Mirowicach.
Uczestnicy warsztatów pod okiem instruktorów rozwijali swoje talenty plastyczne. Poznali cztery techniki lepienia z gliny: kuleczkową, wałeczkową, plackową i rzeźbiarską oraz pracowali na kole garncarskim. Każdy sam mógł wykonać dowolne przedmioty z gliny.
Efekty plastyczne tych działań były bardzo ciekawe, przyniosły młodym twórcom dużo satysfakcji. Wszystkie prace, po obróbce termicznej trafiły do ich wykonawców.
Dodatkową atrakcją wyjazdu było poszukiwanie ukrytego skarbu, zabawy na świeżym powietrzu oraz pieczenie kiełbasek.


Warsztaty wyrabiają smak i wyczucie artystyczne, rozwijają uzdolnienia percepcyjne i manualne. Są sposobem na spędzanie czasu w swobodnej i twórczej atmosferze wśród rówieśników.
3. 05. 2014r. - UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZKOLE SZTANDARU

W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w jego świadomości.
Takim doniosłym wydarzeniem dla uczniów, Rodziców, Grona Pedagogicznego i wszystkich pracowników była uroczystość poświęcenia i nadania sztandaru naszej szkole.
Fotorelacja z uroczystości

„Zamieszanie w krainie bajek”

16 kwietnia 2014 r. w naszej szkole odbyła się lekcja poświęcona książce i prawom autorskim.
Uczniowie klasy II zaprezentowali społeczności szkolnej i zaproszonym gościom: ksiądzu proboszczowi Leszkowi Brulińskiemu, sekretarzowi Gminy - panu Jackowi Adamskiemu, przedszkolakom oraz rodzicom - swoje zamiłowanie do śpiewu, tańca i gry aktorskiej. Wcielili się w postacie z różnych bajek: w Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Kota w butach, Wilka, Babę Jagę, Króla Baja, we Wróżki i Krasnali. Uroku ich grze aktorskiej dodała piękna, bajkowa dekoracja, stroje, muzyka i rekwizyty. Występ nagrodzono długimi brawami. Pani Dyrektor pogratulowała nie tylko małym artystom, ale również ich rodzicom.

..............

..............

..............

..............

WIELKANOCNE INSPIRACJE


15 kwietnia 2014 r. w Grójeckim Ośrodku Kultury odbyło się wręczenie nagród w VII Konkursie Plastycznym "Wielkanocne inspiracje".
Spośród ponad 120 prac zgłoszonych do konkursu komisja zauważyła i nagrodziła również prace uczniów z naszej szkoły.
Julia Górska z kl. IV a zdobyła II miejsce w kategorii klas IV - VI, natomiast Nina Ochnik z kl. III b i Filip Tworek z kl. II w swojej kategorii zdobyli wyróżnienia.
Konkurs miał zachęcić dzieci i młodzież do zabawy tematyką świąteczną.
Komisja oceniała pomysłowość w interpretacji tematu, wrażenia artystyczne oraz oryginalność zastosowanej techniki.


Galeria prac uczniów:
Uczniowie nagrodzeni w konkursie "Wielkanocne inspiracje"WIZYTA UCZNIÓW Z GMINY BŁĘDÓW W PARLAMENCIE 17 MARCA 2014R.


Dzięki przychylności władz Gminy Błędów, a zwłaszcza dzięki wstawiennictwu sekretarza Jacka Adamskiego grupa 35 uczniów ze szkół podstawowych z Błędowa, Gołosz, Lipia i Zalesia mogła uczestniczyć w bezpłatnej wycieczce do Parlamentu w Warszawie. Po oficjalnym spotkaniu z wicemarszałkiem Senatu – Stanisławem Karczewskim - uczniowie z klas IV – VI przeżyli żywą lekcję historii n/t polskiego parlamentaryzmu, którego historia sięga końca XV wieku. Mieli niepowtarzalną okazję ubrać się w stroje XVI-wiecznej szlachty i wcielić się w role Rady Królewskiej: biskupów, wojewodów, kasztelanów – dożywotnio mianowanych przez króla i w ustalonym porządku zasiąść w ławach Senatu, aby obradować nad wyborem małżonki dla króla. Taka lekcja z pewnością przybliżyła uczniom pracę parlamentarzystów współczesnych. Poza salą posiedzeń Senatu wszyscy zwiedzili salę obrad plenarnych Sejmu i inne przeznaczone do zwiedzania wnętrza Parlamentu. Ponad 3-godzinny pobyt w tym obiekcie na trwałe zapisał się w pamięci uczestników wycieczki i pozwolił dostrzec powiązanie między dwuizbowością parlamentu a suwerennością państwa w jej tradycyjnym rozumieniu. Na zakończenie pobytu w gmachu polskiego parlamentu uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki, m.in. komiksy „500 lat parlamentu polskiego”.
Opiekunowie grupy wycieczkowej składają serdeczne podziękowania władzom gminnym za ufundowanie wyjazdu i możliwość bezpośredniego kontaktu z miejscem, w którym zapadają najważniejsze decyzje państwowe.(aut. G. Czarnecka-PSP Gołosze)
MISTRZOWIE POWIATU
SZKÓŁ PODSTAWOWYCH SĄ W BŁĘDOWIE!


W miesiącu lutym 2014r. odbyły się finały Mistrzostw Powiatu Grójeckiego w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, organizowane w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Decydujące o tytule mistrzowskim spotkanie chłopców miało miejsce 11 lutego br. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Grójcu, gdzie gospodarze podejmowali swoich rówieśników z naszej szkoły.

Lepszą okazała się drużyna z Błędowa, która po wyrównanym pojedynku pokonała zespół z PSP nr 2 w Grójcu 2:1 (25:14, 22:25, 15:4).
W drodze do finału, młodzi siatkarze z Błędowa zwyciężali kolejno w rozgrywkach gminnych wygrywając w stosunku 2:0 mecze z PSP w Lipiu i z PSP w Wilkowie, a następnie w półfinale powiatowym pokonali reprezentację PSP z Nowego Miasta nad Pilicą również 2:0 (25:21, 25:17).

Taki sam sukces osiągnęły dziewczęta reprezentujące naszą szkołę.
Najpierw okazały się najlepsze w gminie Błędów wygrywając z drużynami z Lipia i Wilkowa po 2:0, następnie w półfinale powiatowym pokonały swoje rówieśniczki z PSP w Nowym Mieście nad Pilicą 2:0 (25:17, 25:15), a swój prymat w powiecie grójeckim potwierdziły gładkim zwycięstwem 2:0 (25:18, 25:17) podczas spotkania finałowego, które miało miejsce 13 lutego br. w Błędowie, w rywalizacji z zespołem PSP w Ciechlinie.
Zespoły z Błędowa były zdecydowanie najlepszymi drużynami we wszystkich fazach turnieju o mistrzostwo powiatu, gdyż w rozegranych spotkaniach dziewczęta nie straciły ani jednego seta, zaś chłopcy tylko jednego w meczu finałowym.
Mistrzami Powiatu Grójeckiego w Mini Piłce Siatkowej w roku szkolnym 2013/2014 zostali:
Chłopcy:
Konrad Kępka (kapitan zespołu), Eryk Orzeszek, Jakub Boniecki, Michał Kornaszewski, Karol Tworek, Rafał Witczak, Rafał Kozłowski, Kamil Boniecki, Mateusz Grabik i Damian Musiał.
Dziewczęta:
Patrycja Kępka (kapitan zespołu), Natalia Długowska, Oliwia Mikołajczyk, Natalia Banasiewicz, Paulina Błaut, Julia Długowska, Angelika Pępkiewicz, Dominika Bator, Julia Siedlecka, Daria Krawiec.
Opiekunami zespołów są nauczyciele wychowania fizycznego:
chłopców - Piotr Zaradkiewicz, dziewcząt - Mariusz Nowak.


11 lutego - DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETUNasze inicjatywy:
 • Zajęcia edukacyjne dla uczniów z klas I - VI i oddziału przedszkolnego w ramach godzin z wychowawcą i zajęć komputerowych z wykorzystaniem materiałów zamieszczonych na stronie DBI,
 • wykonanie gazetki o DBI,
 • zamieszczenie informacji na stronie internetowej szkoły,
 • konkurs pt. "Razem tworzymy lepszy Internet": dla klas 0 - 3 (plastyczny), dla klas IV - VI (plastyczny - plakat i prezentacja multimedialna)
  DZIEŃ BABCI, DZIEŃ DZIADKA

  24.I.2014r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Jak co roku, grono przybyłych gości było bardzo liczne.
  W tym roku oprócz tradycyjnych wierszy i piosenek uczniowie klas trzecich przedstawili też inscenizację bajki pt:”Szewczyk Dratewka”. Był to ich pierwszy występ, jeśli chodzi o wystawianie bajek. Mali aktorzy własnoręcznie wykonali potrzebne rekwizyty, ilustracje i sami dobrali odpowiednie stroje.
  Po części artystycznej wszyscy udali się do sal lekcyjnych na „tradycyjną herbatkę” przygotowaną przez rodziców, którzy zawsze bardzo aktywnie włączają się do pomocy przy różnego rodzaju imprezach. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były: p. Justyna Telbuch i p. Jolanta Ziemba.

  Jasełka

  Spotkanie z Mikołajem

  20.12. 2013r. uczniowie naszej szkoły należący do Oazy Dzieci Bożych i chóru szkolnego wystawili jasełka pt. „Pastuszkowie mili coście widzieli”. W przedstawieniu tym, przypomnieli nam dzieje narodzenia Jezusa Chrystusa – Syna Bożego. Uwagę dzieci skoncentrowała szczególnie scena z diabłami, które w humorystyczny sposób ukazały karę piekielną, jaka spotkała króla Heroda za jego złe postępowanie.
  Jasełka zostały również wystawione w przedszkolu i w kościele świętego Józefa w Błędowie.  11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości  Ślubowanie klas pierwszych

  W dniu 22 października 2013 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klas pierwszych.
  Uczniowie przedstawili część artystyczną przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli p. Małgorzaty Stankiewicz i p. Ewy Biniszewskiej oraz przy współpracy rodziców.
  Po części artystycznej pani dyrektor Anna Pełka dokonała pasowania na ucznia.
  Uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe książki. Rodzice przygotowali uroczysty poczęstunek.
  Dyrekcja i wychowawcy dziękują rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu tej uroczystości.

  Dzień Edukacji Narodowej
  „Naucz mnie sztuki małych kroków”
  Antoine De Saint-Exupéry

  „Dziękujemy za pokazanie nam,
  że porażki mogą nas czegoś pożytecznego nauczyć,
  że gdy przeżywamy trudności, możemy odkryć swą siłę,
  że miłość i życzliwość często znajdujemy w najciemniejsze dni.”

  Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole 15 października.
  Uczniowie podziękowali wszystkim biorącym udział w uroczystości – nauczycielom, emerytom, pracownikom szkoły i zaproszonym gościom.
  Były kwiaty i bardzo dużo uśmiechów. Padło wiele miłych słów - pani Dyrektor Anna Pełka złożyła wszystkim serdeczne życzenia i podziękowała za trud i poświęcenie w pracy, ciepłe słowa skierowali również w stronę pracowników oświaty zaproszeni goście - sekretarz Urzędu Gminy w Błędowie - pan Jacek Adamski i ksiądz proboszcz Leszek Bruliński.
  Przedstawicielki Rady Rodziców na ręce pani Dyrektor przekazały kwiaty i słowa uznania. Uczniowie z klasy IV b przygotowali i przedstawili humorystyczny program artystyczny. Chór pięknie wyśpiewał, a artyści wyrecytowali słowa podziękowania dla codziennej trudnej pracy pedagogów.
  Uroczystość przebiegła w miłej i radosnej atmosferze.
  Apel został przygotowany przez p. Magdalenę Strzelecką, p. Monikę Pełka, Kamilę Pisarek-Orlik i p. Piotra Zaradkiewicza.
  Mecz piłki siatkowej - ARENA URSYNÓW  12 października 2013 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na mecz piłki siatkowej drużyn AZS Politechniki Warszawskiej i Effektor Kielce. Spotkanie odbyło się w warszawskiej Arenie Ursynów. AZS Politechnika Warszawska kapitalnie zainaugurowała sezon 2013/2014 PlusLigi. Inżynierowie przed własną publicznością w dobrym stylu 3-0 pokonali Effector Kielce. Wyjazd zorganizowała p. Ewa Balińska, opiekę sprawowali również p. Maria Szewczyk i p. Piotr Zaradkiewicz.
  Bezpieczna droga do szkoły

  Dnia 9 października 2013 r. klasa druga pod kierunkiem wychowawczyni p. Marzanny Wasilewskiej zaprezentowała program słowno- muzyczny pod hasłem: „Bądź uważny na drodze”, na który zaproszono przedstawicieli miejscowego komisariatu policji.
  Uczniowie w obrazowy, a jednocześnie z ogromną dozą humoru potraktowali ten niezwykle ważny temat.
  Przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych do i ze szkoły, pieszo, czy też rowerem. Utrwalili znajomość podstawowych znaków drogowych.
  Była to wspaniała lekcja wychowania komunikacyjnego.
  Zaproszeni goście pogratulowali młodym artystom udanego występu.
  13 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym "KALEKA CZY COOL-AWY?". Gościliśmy przedstawicieli Towarzystwa Przyjaciół Szalonego Wózkowicza.
  2012/2013

  2011/2012

  2010/2011

  2009/2010

  2008/2009

  2007/2008

  powrót na górę strony

  powrót