Rok szkolny 2014/2015

AKTUALNOŚCI


AKTUALNOŚCI

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

W uroczystości zakończenia roku szkolnego 2014/2015 uczestniczyli:

- p. Mirosław Maliszewski - poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej,
- p. Andrzej Kazimierczak – wiceprezes Zarządu Głównego Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej,
- ksiądz Leszek Bruliński – proboszcz parafii św. Prokopa Opata w Błędowie,
- p. Aneta Wróblewska – przewodnicząca Rady Rodziców,
- p. Joanna Wojcieszczyk – kierownik Ośrodka Zdrowia w Błędowie
oraz Rada Pedagogiczna, Pracownicy Administracji i Obsługi, Rodzice i Uczniowie.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała dyrektor szkoły, pani Anna Pełka, która serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych, a następnie podsumowała miniony rok szkolny. W ciepłych słowach podziękowała za współpracę i zaangażowanie wszystkim Przyjaciołom Szkoły, Rodzicom, Pracownikom i Uczniom.


Tak jak w ubiegłym roku wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej pana Mirosława Maliszewskiego, wiceprezesa Zarządu Głównego Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej pana Andrzeja Kazimierczaka, przewodniczącej Rady Rodziców pani Anety Wróblewskiej i dyrektor szkoły pani Anny Pełki.
Fundatorem nagród dla uczniów był Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej.
Po ceremonii zakończenia roku szkolnego 2014/2015 uczniowie udali się do swoich sal na ostatnie przedwakacyjne spotkania. Na forum klasy otrzymali z rąk wychowawców świadectwa.


W przeddzień zakończenia roku szkolnego uczniowie otrzymali nagrody za udział i osiągnięcia w różnych konkursach, zawodach sportowych, turniejach i pracę na rzecz szkoły.

Zwycięstwo naszych „Trzecioklasistów” w III Mazowieckim Festiwalu Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona

W dniach 11-12 czerwca 2015 roku w Grójeckim Ośrodku Kultury odbył się III Festiwal Teatrów Szkolnych im. Wojciecha Siemiona.
W kategorii grup teatralnych ze szkół podstawowych na scenie wystąpili uczniowie z klasy trzeciej przygotowani przez panie: Marzannę Wasilewską i Bogusławę Woźniak. Był to ich debiut sceniczny. Trzecioklasiści przedstawili sztukę pt. „Czerwony Kapturek szuka księcia”.
Radość uczniów była ogromna, gdy dowiedzieli się, że w swojej kategorii zajęli I miejsce i Grand Prix Festiwalu. Weronika Zaborowska grająca Czerwonego Kapturka za wspaniałą kreację aktorską otrzymała nagrodę, dyplom i statuetkę.
Festiwalowi patronował Burmistrz Gminy i Miasta Grójec, Starosta Powiatu Grójeckiego oraz Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Przedstawienia oceniało Jury w składzie: Barbara Siemion, Joanna Kasperska, Grzegorz Rejer, Józef Pless i przedstawiciel Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.
Po werdykcie uczniowie pierwszy raz w swoim życiu udzielili wywiadu do lokalnej gazety.
Festiwal pokazał, co ciekawego dzieje się w szkołach w zakresie działań teatralnych oraz dał szansę młodym ludziom na wyrażenie tego, co uważają za ważne i warte uwagi.

Pokaz historyczny "Polanie"

2 czerwca 2015r. odbył się w naszej szkole pokaz historyczny "Polanie" przedstawiony przez Grupę Rekonstrukcji Historycznych. Uczniowie zostali zapoznani z ówczesnym życiem, kulturą i zwyczajami. Obejrzeli przykłady: narzędzi tortur i kar, strojów, oręża, narzędzi i naczyń codziennego użytku. Ciekawe i barwne opowieści połączone z pokazem wywoływały duże zainteresowanie uczniów.


Planetarium "ASTROPARK"

28 maja 2015r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w wirtualnej podróży w Kosmos dzięki wizycie objazdowego planetarium „Astropark”. Dzieci pod nadmuchiwaną kopułą oglądały gwiaździste niebo, znaki zodiaku, meteoryty, układ planet i wiele innych astronomicznych procesów. Planetarium ASTROPARK zapewniło niepowtarzalne wrażenia w wirtualnej podróży do odległych zakątków Wszechświata. Pokaz bardzo się podobał i sprawił uczniom ogromną radość.

„ Wokół Książki”

29 maja 2015 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dni Książki i Prasy pod hasłem „Wokół książki”.
Uczennice kl. V a należące do koła bibliotecznego przedstawiły w formie lekcji muzealnej historię powstania książki: od notatek na skałach jaskiń, poprzez gliniane tabliczki, papirus, pergamin, aż po papier. Przekazały także wiele różnych ciekawostek związanych z książkami. Kustosz muzeum zachęcał społeczność szkolną do sięgania po piękną, bogato ilustrowaną książkę, bo przecież telewizja, film czy teatr nie są w stanie jej zastąpić. Ona była, jest i będzie nieodłączną towarzyszką człowieka.
Za sprawny przebieg apelu odpowiedzialni byli: p. Małgorzata Madej, p. Adam Brzeziński i p. Mariusz Nowak.


XI Gminny Turniej Warcabowy

27 maja 2015r. w naszej szkole odbył się XI Gminny Turniej Warcabowy.
W rozgrywkach wzięło udział 8 reprezentantów szkół z terenu gminy Błędów. Oto zwycięzcy:

Kategoria klas I – III:
I miejsce - Szymon Jankowski kl. II – PSP Wilków
II miejsce – Adrian Legucki kl. II – PSP Błędów
III miejsce – Mikołaj Sokołowski kl. III – PSP Lipie
IV miejsce – Katarzyna Kowalska kl III – PSP Gołosze

Kategoria klas IV – VI:
I miejsce - Mateusz Jankowski kl. V – PSP Wilków
II miejsce – Seweryn Wojciewski kl. IV – PSP Gołosze
III miejsce – Adam Kępka – kl. VI - PSP Lipie
IV miejsce Rafał Grabik – kl VI – PSP Błędów

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Błędowie.
Organizatorami turnieju byli: p. dyrektor Anna Pełka, p. Małgorzata Madej p. Bogusława Woźniak i p. Monika Pełka.


22 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Gołoszach odbył się gminny turniej historyczny „Jeden z dziesięciu” pt. „Polska – moja Ojczyzna”. Trzecie miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły – Kinga Biniszewska z kl. VI b przygotowana przez p.Justynę Telbuch.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Festiwal Piosenki o Zdrowiu

14 maja 2015r. uczennice klasy V b po raz pierwszy wzięły udział w powiatowym Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, organizowanym przez Państwową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Grójcu.
Piosenką pt. „Ja uwielbiam zdrowo jeść”, która nawiązywała do obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2015 dotyczącego Bezpieczeństwa Żywności z hasłem roku brzmiącym: „Z pola na stół – uczyń jedzenie bezpiecznym”, wyśpiewały wyróżnienie. W nagrodę otrzymały dyplom, słodkie upominki i dystrybutor wody, który będzie służył całej społeczności szkolnej.
Uczennice do konkursu przygotowywali: p. Monika Pełka i p. Piotr Zaradkiewicz.
Gratulujemy!!!

Tekst piosenki - autor: Izabela Kazimierczak - kl. V b

Ref.: Ja uwielbiam jeść świeże owoce
I warzywa
Bo dobrze to wiem, że zdrowe są
Moc w nich się skrywa.
Ja uwielbiam jeść świeże owoce
I warzywa Bo dobrze to wiem, że czekolada
Się nie umywa.

1.Moja mama owocowo-warzywne abecadło zna
Codziennie pięć porcji mi serwuje
Cały alfabet skrzętnie kontroluje
Gdy mi gotuje Okrasa notuje.

2.Nasz w - f-ista Nowak z podziwu wyjść nie może
Kiedy ja biegam, skaczę, świetnie kopię w nogę
A to seler z porem w skroniach mi pulsuje
Betakaroten w żyłach krew pompuje.
Internetowy Teatr TVP

W środę 13 maja 2015r. dzięki staraniom p. Beaty Woźniak do naszej szkoły zawitał Internetowy Teatr TVP.
Teatr TVP dla szkół to nowatorska telewizyjna inicjatywa wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni. Dzięki kodowanemu połączeniu internetowemu uczniowie mogą w szkole oglądać na żywo spektakl grany w jednym z wielu znanych i cenionych teatrów w Polsce. Pokazy dla uczestniczących szkół są bezpłatne.
Uczniowie klas szóstych obejrzeli spektakl pt. „CALINECZKA - REAKTYWACJA” z Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.
W tym przedstawieniu na nowo odkryli główną bohaterkę i jej przygody.
"Calineczka nie jest miniaturową osóbką, nie śpi w skorupie orzecha i nie pływa w talerzu. Jest zwykłą dziewczynką, niezauważaną przez zagonionych codziennym życiem rodziców. Ucieczka do bajki wydaje jej się najlepszym wyjściem. Okazuje się jednak, że życie w ułudzie nie jest takie proste jakby się wydawało. Nawet w świecie, który powinien być wedle naszych wyobrażeń idealny, wdziera się obłuda i zwykła zawiść. Tak jak w życiu jest tam też miejsce na proste i prawdziwe odruchy. Na miłość, czytanie bajek, przebywanie we wzajemnym towarzystwie i czerpanie z tego przyjemności. Bajki bardzo często są jak narkotyk, można się w nim zatracić, zagubić i jeśli w porę się nie zorientujemy, że to tylko bajka, niewidzialna brama może się zamknąć, możemy nie wrócić z tego nierealnego świata. " O tym właśnie jest „Calineczka”.
Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w ciekawej inicjatywie Telewizji Polskiej. Wszystkim widzom spektakl bardzo się podobał. Historia poruszyła zgromadzonych i wywołała niezapomniane wrażenia. Z niecierpliwością czekamy na kolejne przedstawienie.


Spotkanie z Dorotą Gellner

8 maja gościliśmy w naszej szkole Panią Dorotę Gellner - poetkę, autorkę wielu książek dla dzieci, przebojów muzycznych - najbardziej znane to: „Zuzia, lalka nieduża", „Ogórek wąsaty", „A ja rosnę", programów telewizyjnych i słuchowisk radiowych. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas pierwszych z terenu naszej gminy. Pisarka zaznajomiła zgromadzonych ze swoją twórczością. Nie zabrakło czytania wierszy i fragmentów opowiadań, śpiewania popularnych piosenek. Było miło i sympatycznie. Spotkanie bardzo podobało się jego uczestnikom.
Gminny i Powiatowy Turniej BRD

6 maja w Wilkowie odbył się Gminny Turniej BRD, w którym uczestniczyły szkoły z terenu naszej gminy.
Celem konkursu było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze.
W turnieju wzięły udział 4 drużyny reprezentujące szkoły podstawowe z Wilkowia, Lipia, Gołosz i Błędowa.
Klasyfikacja końcowa w kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – PSP w Błędowie
II miejsce – PSP w Wilkowie
III miejsce – PSP w Gołoszach
IV miejsce - PSP w Lipiu

Nasza szkoła wystąpiła w składzie:
• Szymanek Damian - klasa VIa
• Pacocha Jakub - klasa IVb
• Izydorczyk Aleksandra - klasa V b
• Małachowska Magdalena - klasa V b
Rezerwowymi zawodnikami byli Rafał Grzejszczyk z klasy Vb i Katarzyna Korczak z klasy IV b.
W indywidualnej rywalizacji Magdalena Małachowska zajęła I miejsce, natomiast Aleksandra Izydorczyk II miejsce.
Wszyscy zawodnicy dostali piękne nagrody.

9 maja - również w Wilkowie - odbył się Powiatowy Turniej BRD.
Zawodnicy rozwiązywali test wiadomości i skrzyżowań, pokonywali na rowerze tor przeszkód, jeździli po miasteczku ruchu drogowego oraz udzielali pierwszej pomocy.
Wszystkie konkurencje nadzorowali organizatorzy i Policjanci z Komendy Powiatowej w Grójcu.
W wyniku końcowej punktacji drużyna z naszej szkoły zajęła III miejsce w ogólnej rywalizacji Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Zawodników przygotowywała p. Krystyna Kaźmierczak
GRÓJBÓJ - finał XXII Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie

5 maja 2015r. uczniowie z naszej szkoły - Kinga Biniszewska z kl. VI b i Łukasz Dąbrowski z kl. VI a wzięli udział w finale XXII Turnieju Wiedzy o Grójcu i Regionie. Turniej odbył się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu. Tegoroczna edycja nawiązywała do 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Drużyna z naszej szkoły przygotowana przez p. Małgorzatą Madej wypadła bardzo dobrze, zajmując IV miejsce. Serdecznie gratulujemy!


Ziemio nie poddawaj się, uratujemy Cię!

29 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. Podczas inscenizacji o tematyce ekologicznej uczniowie zachęcali wszystkich do dbania o środowisko naturalne i segregowania śmieci.
Obchody Dnia Ziemi pomogły dostrzec piękno naszej planety oraz były okazją do przypomnienia, że jesteśmy odpowiedzialni za stan środowiska, w którym żyjemy. Apel Ciekawą lekcję przyrody przygotowali uczniowie klasy V a pod kierunkiem p. Haliny Mydłowskiej.


"O Kościuszko, piękny wzorze.
Jako Ojczyznę miłować!
W każdej życia swego porze
Pragniemy Cię naśladować…”
Jan Czeczot

10 kwietnia obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły.
Panował odświętny nastrój, uczniowie w strojach galowych wzięli udział w akademii upamiętniającej Tadeusza Kościuszkę, wielkiego bohatera narodowego, w szczególny sposób związanego z historią Polski i szkoły.
Uczniowie z klas IVb, Vb i VIa oraz chór szkolny, pod kierunkiem p. Kamili Pisarek-Orlik, Moniki Pełki i Piotra Zaradkiewicza, zaprezentowali krótki program związany z życiem naszego patrona.
22 kwietnia 2015r . w Szkole Podstawowej w Lipiu odbył się konkurs ekologiczny, w którym wzięły udział dzieci z Oddziału Przedszkolnego.
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETUDzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami są w tym roku także Microsoft i Facebook.
Wydarzenie zostało objete honorowym patronatem przez Joannę Kluzik-Rostkowską, Minister Edukacji Narodowej, prof. Lenę Kolarską-Bobińską, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Andrzeja Halickiego, Ministra Administracji i Cyfryzacji, Magdalenę Gaj, Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.
DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.
10 lutego w Warszawie odbyła się konferencja organizowana z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2015, w której uczestniczyła p. Ewa Balińska.
Program konferencji obejmował:
 • dyskusję panelową pt. „Zwiększać kompetencje czy wierzyć w technologię? Co zapewnia młodym ludziom bezpieczeństwo w sieci?”,
 • prezentację projektów dotyczących bezpieczeństwa dzieci w internecie, a także pozytywnego wykorzystywania nowych technologii,
 • pokaz filmu „Na zawsze”.

  Nasza szkoła również włączyła się w obchody DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU organizując:
 • zajęcia komputerowe we wszystkich klasach poświęcone tematyce bezpiecznego korzystania z komputera i internetu;
 • wykonanie gazetki ściennej o DBI;
 • zamieszczenie informacji o obchodach DBI na szkolnej stronie www.;
 • konkurs plastyczny - "Bezpieczna praca z komputerem" - dla klas I - III;
 • konkurs plastyczny - "Razem tworzymy lepszy internet" - dla klas IV - VI;
 • konkurs informatyczny (na wykonanie prezentacji multimedialnej) - "Internet - okno na Świat. Zalety i zagrożenia." - dla klas IV - VI;
 • przedstawienie w wykonaniu uczniów kl. III bajki z morałem - ”Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie” przygotowanej pod kierunkiem p. Marzanny Wasilewskiej i p. Bogusławy Woźniak.
  W naszej szkole - WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA
  Projekt Edukacyjny UNICEF- III edycja


  W listopadzie 2014 r. nasza szkoła włączyła się do międzynarodowego Projektu Edukacyjnego UNICEF "Wszystkie Kolory Świata". Jego główny cel to zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym. Jest również odpowiedzią na niezwykle ważny problem - brak dostępu do szczepień.
  Realizacja projektu miała za zadanie uświadomienie dzieciom i osobom dorosłym, że pomaganie może być przyjemne i może wiązać się z pozytywnymi emocjami, a do tego dzięki zaangażowaniu wszystkich, można uratować życie wielu dzieci z Sudanu Południowego.
  W ramach akcji uczniowie odbyli podróż przez kontynenty tzn. wybrali państwo, które ich najbardziej interesowało, zapoznali się z jego kulturą, zwyczajami i życiem codziennym mieszkańców. Ta wiedza pozwoliła im uszyć laleczkę reprezentującą wybrane przez nich państwo.

  Podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w dniu 10.02.2015 r. odbyła się prezentacja lalek – „szmacianych” mieszkańców z różnych kontynentów.
  Mogliśmy podziwiać szmacianki m.in. z Chin, Afryki, Czech, Rosji, USA, Wielkiej Brytanii (Szkocja), Francji i oczywiście z Polski. Pomysłowość wykonawców nie miała granic przy wymyślaniu ozdób, kreacji i fryzur. Każda lalka była niepowtarzalna i wyjątkowa. Każda otrzymała swój akt urodzenia: imię, miejsce urodzenia oraz imię ucznia – jej twórcy.
  Dziadkowie i rodzice chętnie poparli nasze działania. Udało nam się zebrać 320 zł . Pieniądze zostały wpłacone na specjalne konto UNICEF Polska.
  Akcja pomocy dzieciom z Sudanu Południowego była wyjątkowa i długo pozostanie w naszej pamięci ….
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli Projekt.  galeria laleczek

  Koordynator Projektu – Małgorzata Madej
  NIECH ŻYJĄ NAM - Dzień BABCI I DZIADKA  10 lutego 2015 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Gościliśmy kochanych Dziadków i kochane Babcie.
  Apel uświetnił również swoją obecnością proboszcz naszej parafii - ksiądz Leszek Bruliński oraz przedszkolaki z wychowawczyniami. Uroczystość rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego, które z wdziękiem recytowały, śpiewały i tańczyły dla swoich najukochańszych babć i dziadków.
  Głównym punktem programu był występ uczniów klasy III. Mali artyści na wstępie pięknie zagrali na fletach oraz zaśpiewali „Sto lat” , następnie zaprezentowali pełną humoru i jednocześnie bardzo aktualną bajkę pt:”Czerwony Kapturek szuka księcia." Oryginalne, przepiękne stroje, barwna scenografia, świetna oprawa muzyczna oraz profesjonalna gra aktorska uczniów z klasy III została przyjęta z ogromnym aplauzem zaproszonych gości oraz całej społeczności szkolnej.
  Morał bajki: ”Uważaj bracie z kim umawiasz się na czacie” jakże trafnie podkreślił tak ważne w obecnych czasach zagadnienie, tym bardziej, iż uroczystość zbiegła się z Dniem Bezpiecznego Internetu. Po części artystycznej odbyło się spotkanie w klasach uświetnione słodkim poczęstunkiem oraz wręczeniem gościom własnoręcznie wykonanych upominków.
  I tak w miłej atmosferze i znakomitych nastrojach wnuczęta wraz z dziadkami rozeszli się, aby dalej wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień.
  Za przygotowanie części artystycznej odpowiedzialne były: wychowawczyni oddziału przedszkolnego - p. Janina Wróblewska, wychowawczyni klasy III - p. Marzanna Wasilewska, wychowawczyni świetlicy - p. Bogusława Woźniak.

  ZABAWA NOWOROCZNA

  SZKOLNE JASEŁKA

  19 grudnia - tuż przed przerwą świąteczną - wyczuwało się w naszej szkole uroczystą atmosferę.
  W tym dniu poszczególne klasy przygotowały spotkania opłatkowe, na których to nie smakołyki były najistotniejsze, ale najważniejsze miejsce na stole zajmował opłatek, a z serc płynęły szczere życzenia. W nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły wszystkich jasełka, które pod okiem p. Agnieszki Dobruckiej i p. Justyny Telbuch przygotowali uczniowie klasy pierwszej. Wszyscy z zainteresowaniem patrzyli na udekorowaną scenę, na której prezentowali się nasi artyści.
  Przedstawienie uświetnił chór szkolny wykonując piękne kolędy.
  Na zakończenie zjawił się w pięknym, czerwonym stroju NIEZWYKŁY GOŚĆ - MIKOŁAJ, który obdarował dzieci prezentami.
  KONCERT – „5 złotych minut ratujących życie”

  4 grudnia uczniowie naszej szkoły wyjechali na Wielki Koncert Galowy Fundacji Prometeusz pt: „5 złotych minut ratujących życie”, który odbył się w Hali Widowiskowej Torwaru w Warszawie.
  Jego celem było propagowanie i nauczanie udzielania pierwszej pomocy. Z wykładu doktora Roberta Sowińskiego widzowie dowiedzieli się jak należy zachować się podczas udzielania pomocy ludziom znajdującym się w różnych zagrożeniach.
  Po dawce świetnie przedstawionych informacji przyszedł czas na zabawę. Uczniowie znakomicie bawili się i wspólnie śpiewali podczas występów takich gwiazd jak: Agata Dziarmagowska, Filip Mettler, Kasia Popowska, Mrozu czy Margaret. Rozruszali się podczas energicznych tańców Zumby.Tajemniczości koncertowi nadał iluzjonista - Maciej Pol prezentując swój magiczny numer – Teleportacja. Koncert zakończył rewelacyjny pokaz LASER SHOW.
  Wyjazd zorganizowały: Krystyna Kaźmierczak, Maria Szewczyk, Beata Woźniak i Aneta Pardej.

  GÓRA GROSZA

  W dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014 r. po raz kolejny w naszej szkole została przeprowadzona akcja „Góra Grosza” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
  Wszystkie klasy bardzo chętnie wzięły w niej udział. Tak jak w poprzednich latach, zebrane środki zostały przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie dla nich nowych domów.
  W wyniku przeprowadzonej przez Samorząd Uczniowski zbiórki uzyskano 165,91 zł (co w przeliczeniu na jednego ucznia daje 0,80 gr.) Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do udziału w tak szczytnym celu, jakim jest niesienie pomocy potrzebującym.

  25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia

  W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia został zorganizowany w naszej szkole konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV - VI ze znajomości książki A.A. Milne pt „Kubuś Puchatek”.
  I miejsce zajęła Aleksandra Izydorczyk z kl. V b,
  II miejsce – Kinga Biniszewska z kl. VI b i Izabela Kazimierczak z kl. V b,
  III miejsce – Aleksandra Bajerska z kl. V b.

  Jednak większą popularnością (73 prace) cieszył się konkurs plastyczny dla klas 0 – VI pod hasłem „ Mój przyjaciel – Miś".
  Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej postać ulubionego pluszaka. Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych:
  Klasy 0 – I:
  I miejsce – Anna Legucka - kl I,
  II miejsce - Blanka Oziemska - kl. I,
  III miejsce – Bartłomiej Jung - oddział przedszkolny,
  Klasy II – III:
  I miejsce – Paulina Rokitka - kl II b,
  II miejsce – Zuzanna Wójcik - kl III,
  III miejsce – Kamil Gierach - kl. III,
  Klasy IV – VI:
  I miejsce Aleksandra Izydorczyk - kl V b,
  II miejsce Damian Rokitka - kl. IV a,
  III miejsce Marta Pawlak kl. IV b i Kinga Biniszewska - kl. VI b,

  Wyróżnienie – Marta Strulak - kl. IV a.

  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!
  ISKIERKA ŻYCZLIWOŚCI

  21 listopada w naszej szkole był dniem szczególnym - Dniem Życzliwości - zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski.
  Wszyscy starali się być dla siebie szczególnie mili i uprzejmi, czego wyrazem była przypięta do bluzki uśmiechnięta żółta buźka.
  Na pierwszej godzinie lekcyjnej zebrali się w sali gimnastycznej wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i Zespołu Oświaty Gminnej w celu przekazania sobie symbolicznej Iskierki Życzliwości.

  W Centrum Nauki Kopernik

  20 listopada grupa uczniów z klas szóstych była na wycieczce w ramach projektu ” Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Moja przyszłość” w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
  MATEMATYKA W BANKU

  We wrześniu w naszej szkole rozpoczęły się zajęcia realizowane w ramach projektu ” Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – Moja przyszłość”. Uczestniczy w nich grupa 16 uczniów z klas szóstych. Zajęcia z matematyki w wymiarze 2 godzin tygodniowo odbywają się w piątki.

  Jednym z realizowanych na zajęciach był temat ściśle związany z działalnością banków, a mianowicie „Oprocentowanie oszczędności i kredytów”.
  Uczniowie na co dzień stykają się z reklamami różnych banków w radiu, prasie i telewizji. Czy szóstoklasiści rozumieją treść takich reklam?
  Na czterech kolejnych zajęciach uczniowie zdobywali wiedzę o niektórych rodzajach usług bankowych, takich jak: przyjmowanie i obsługa wkładów oszczędnościowych i lokat terminowych oraz zostali zapoznani z zasadami udzielania kredytów i pożyczek pieniężnych wraz z ich oprocentowaniem. Ugruntowaniem wiadomości były zadania praktyczne. Z większością uczniowie poradzili sobie doskonale i byli na tyle ambitni, że postanowili obliczać rzeczywiste odsetki od oszczędności tzn. odsetki pomniejszone o podatek. Nagrodą za pracę i zaangażowanie na zajęciach matematyki w szkole były …. zajęcia matematyki w banku.
  Przeprowadzenie ich było możliwe dzięki uprzejmości Dyrektora Banku Spółdzielczego Biała Rawska O/Błędów – Pana Karola Majewskiego. 15 listopada b. r. grupę uczniów i opiekunów powitał Dyrektor Banku, który wręczył przybyłym drobne upominki. Zajęcia w sali konferencyjnej poprowadził Pan Karol Majewski. Uczniowie zapoznali się z historią i mieli możliwość przejrzenia monografii banku, w której szczególne zainteresowanie wzbudziły stare dokumenty i zdjęcia.
  Po krótkim wykładzie uczestnicy spotkania otrzymali do rozwiązania zadania praktyczne – mieli obliczyć odsetki od lokat terminowych z uwzględnieniem podatku. Grupa poradziła sobie znakomicie. Pod koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań Panu Dyrektorowi, z czego oczywiście skorzystali. Po zakończonych zajęciach uczniowie podziękowali Panu Dyrektorowi za ciekawe zajęcia. Pan Majewski pochwalił uczniów za ich wiedzę i zaangażowanie. Podziękował również za możliwość spotkania się z młodzieżą.
  Lekcja matematyki w banku szóstoklasistom bardzo się podobała. Wiedzę, którą uczniowie zdobyli podczas tych zajęć, na pewno pogłębią w gimnazjum.
  Opiekunami grupy podczas wycieczki były Maria Szewczyk i Małgorzata Madej.
  Narodowe Święto Niepodległości

  13 listopada 2014 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
  W czasie występu uczniowie przedstawili tło historyczne zniewolonej przez zaborców Polski. Wiersze patriotyczne przeplecione pieśniami wywołały duże wrażenia na twarzach widzów.
  Pouczającą lekcję historii przygotowali uczniowie kl. I, VI a i b pod kierunkiem p. Agnieszki Sikorskiej i Małgorzaty Madej. Oprawę muzyczną przygotował p. Piotr Zaradkiewicz wspólnie z chórem szkolnym.


  11 listopada 2014r. delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystościach gminnych z okazji 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Spotkanie dla Rodziców

  6 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie dla Rodziców pt. "Dziecko w wielkiej Sieci"
  prowadzone przez mgr Leszka Roszczenko z Fundacji Pedagogium (Wyższa szkoła Pedagogiki Resocjalizacyjnej w Warszawie)
  Tematyka spotkania:
 • co media proponują i przekazują młodym ludziom?
 • do czego dzieci wykorzystują Internet?
 • cyberprzemoc - różnice między światem realnym i wirtualnym.
  Bezpieczna droga do szkoły

  29.10.2014 r. odbył się w naszej szkole apel "Bezpieczna droga do szkoły" w wykonaniu uczniów klas drugich.
  Wycieczka do Warszawy

  21 października 2014r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu było zwiedzanie Oceanarium, Polskiego Radia i Stadionu Narodowego.
  Wycieczka do Piotrkowa Trybunalskiego

  20 października 2014 roku uczniowie klas czwartych i piątych byli na wycieczce w Fabryce Bombek Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim. Z wielkim zainteresowaniem obserwowali wydmuchiwanie, posrebrzanie, suszenie, malowanie i dekorowanie ozdób choinkowych.
  Największą atrakcją wycieczki był udział w warsztatach i malowanie własnych bombek, które każdy otrzymał na pamiątkę. Na jednokolorowych ozdobach dzieci tworzyły fantazyjne wzory własnego pomysłu. Tym samym mogły zobaczyć ile pracy, wysiłku i cierpliwości wymaga przygotowanie bombki do sprzedaży.

  "Szewczyk Dratewka" - spotkanie z żywym słowem

  16 października 2014r. grupa uczniów z klas I - III i oddziału przedszkolnego wyjechała do Grójca na spektakl "Szewczyk Dratewka" w wykonaniu artystów Narodowego Teatru Edukacyjnego im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
  Dzień Edukacji Narodowej

  15.10.2014r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysta akademia rozpoczęła się o godzinie 12.15.
  Na początku głos zabrała dyrektor szkoły pani Anna Pełka. Serdecznie powitała przybyłych na uroczystość gości - sekretarza Urzędu Gminy w Błędowie - pana Jacka Adamskiego, proboszcza naszej parafii - księdza Leszka Brulińskiego, pracowników administracji i obsługi oraz emerytowanych nauczycieli szkoły.
  Pani Dyrektor podziękowała za zaangażowanie oraz życzyła wielu sił, wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Nauczycielom wyróżniającym się w pracy dydaktyczno – wychowawczej wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. Sekretarz Urzędu Gminy - pan Jacek Adamski złożył życzenia całej społeczności szkolnej oraz wręczył Nagrody Wójta Gminy.
  Życzenia w imieniu Rodziców złożyła Przewodnicząca Rady Rodziców pani Aneta Wróblewska.


  Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności i możliwości aktorskie w programie artystycznym. Przedstawili humorystyczne scenki z lekcji, a chór szkolny wykonał żartobliwe piosenki na tematy szkolne.
  Program artystyczny został przygotowany przez uczniów z klas IV a i V b pod kierunkiem pani Marii Szewczyk, pani Krystyny Kaźmierczak, pani Angeliki Zalewskiej i pana Piotra Zaradkiewicza.
  Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali poczęstowani pięknymi i smacznymi jabłkami.

  WITAJ SZKOŁO!
  JESTEŚMY TWOIMI UCZNIAMI!

  8 października pierwszoklasiści uroczyście wstąpili do grona uczniów naszej szkoły.
  W obecności Wójta Gminy – Pana Marka Mikołajewskiego, Rodziców, Nauczycieli, kolegów i koleżanek uczniowie klasy I ślubowali być dobrymi Polakami, kochać swój kraj ojczysty, szanować Rodziców i Wychowawców, być koleżeńskimi i wzajemnie sobie pomagać, wzorowo wypełniać obowiązki ucznia i godnie reprezentować szkołę.
  Po akcie ślubowania Pani Dyrektor Anna Pełka symbolicznym ołówkiem pasowała wszystkich pierwszaków na uczniów, co oznaczało oficjalne przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Wszyscy wzorowo zdali swój pierwszy egzamin. Pokazali, że zasłużyli na zaszczytne miano ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie.
  W nagrodę nowo przyjęci uczniowie otrzymali z rąk Wójta naszej Gminy plecaki z wyposażeniem ufundowane przez Grupę Azoty, elementy odblaskowe, kredki i piłki oraz pamiątkowe dyplomy od Rodziców. Również pozostali członkowie naszej szkolnej społeczności - z Oddziału Przedszkolnego i klas młodszych - zostali przez Wójta Gminy i Panią Dyrektor obdarowani plecakami z wyposażeniem i elementami odblaskowymi. Po uroczystości uczniowie klasy I wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do swojej sali na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.
  Dzięki staraniom i życzliwości Wójta Gminy – Pana Marka Mikołajewskiego dzień ten pozostanie na długo w pamięci uczniów naszej szkoły.

 • 17 września 2014r. - udział w XII Biegach Przełajowych w Jeziorze.


 • 1 września 2014r. - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015. Wakacje szybko minęły, nadszedł czas nauki. 1 września 2014 roku – jak w każdej szkole w Polsce - odbyła się uroczystość rozpoczynająca nowy rok szkolny 2014/2015. Pani Dyrektor Anna Pełka życzyła wszystkim sukcesów oraz dobrej nauki i pracy. Po oficjalnym rozpoczęciu odbyły się spotkania z wychowawcami. Zatem pełni sił, energii i z pozytywnym nastawieniem rozpoczynamy kolejny rok szkolny! Powodzenia!


  2013/2014

  2012/2013

  2011/2012

  2010/2011

  2009/2010

  2008/2009

  2007/2008

  powrót na górę strony

  powrót

  l>