Rok szkolny 2016/2017

AKTUALNOŚCI
Dyplom uznania za zaangażowanie i czynny udział w XIII edycji "Konkursu - zbiórka makulatury".


Zapraszamy wszystkich do głosowania
– walczymy o nagrodę internautów w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego!!!

W czerwcu 2017r. uczniowie klas IV - VI naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym „Świat oczami młodych” organizowanym przez Pocztę Polską S.A. i fundację Banku Ochrony Środowiska.
Celem konkursu było stworzenie projektów znaczka pocztowego, które przedstawiają szeroko rozumiane hasło przewodnie „Czas na zdrowie”. Najlepsze prace konkursowe zostaną wykorzystane do zaprojektowania przez Pocztę Polską S.A. arkusika trzyznaczkowego, który zostanie wydany przez Pocztę Polską S.A. w nakładzie minimum 80 tysięcy sztuk. Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministra Infrastruktury i Budownictwa.
W wyniku głosowania uczniów trzy projekty zostały przesłane do etapu ogólnopolskiego - Alicji Kołacz i Jakuba Pacochy z klasy VI b oraz Zuzanny Wróblewskiej z klasy IV a.
Czekamy na wyniki konkursu, ale teraz walczymy o nagrodę internautów. Prosimy o udział w głosowaniu, które trwa do 20 lipca 2017 roku na stronie www.oczamimlodych.pl
By głos był ważny, trzeba wybrać 4 projekty – prosimy więc o wskazanie naszych i wybranie jeszcze jednego, dowolnego spośród pozostałych 1440 prac.
Rejestracja i głosowanie na stronie www.oczamimlodych.pl w zakładce "Projekty". Nick naszych projektów to: Błędów.

Dla ułatwienia: prace naszych uczniów znajdują się (w podziale 50) na stronie:
 • 11 – Jakuba Pacochy „Siła w Sercu” i Zuzanny Wróblewskiej „Owocowy sposób na życie”,
 • 13 – Alicji Kołacz – „Jedź po zdrowie”.
  Zapraszamy wszystkich do głosowania!!!  projekt Alicji Kołacz pt. "Jedź po zdrowie"  projekt Jakuba Pacochy pt. "Siła w Sercu"  projekt Zuzanny Wróblewskiej pt. "Owocowy sposób na życie"

  "Zakręcona akcja" w naszej szkole

  Podziękowanioe od Stowarzyszenia "Przyszłość naszych dzieci" za zbiórkę plastikowych nakrętek.


  Wizyta Biskupa w naszej szkole

  W poniedziałek 19.06.2017 r. naszą szkołę odwiedził gość szczególny – Jego Ekscelencja ks.Biskup Michał Janocha.
  Wizyta tak niezwykłego gościa była wyjątkowym wydarzeniem dla dyrekcji, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.
  Uroczyste spotkanie otworzyła Pani dyrektor Anna Pełka, serdecznie witając czcigodnego gościa w imieniu całej społeczności szkolnej. Następnie słowa powitania wygłosili uczniowie.

  Ks. Biskup zapoznał się z historią szkoły, wysłuchał również piosenek w wykonaniu chóru szkolnego.
  Spotkanie odbyło się w miłej i serdecznej atmosferze. Na zakończenie wizyty ks. Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa. Biskupowi towarzyszył proboszcz Parafii św. Prokopa Opata w Błędowie – ks. Leszek Bruliński.

  Święto Literatury w naszej szkole

  Ania z Zielonego Wzgórza, Kubuś Puchatek, Calineczka, Pan Kleks i wiele innych postaci można było spotkać na ulicach Błędowa podczas parady postaci literackich.
  Tegoroczne obchody ogólnopolskich akcji „Cała Polska czyta dzieciom” i „Jak nie czytam, jak czytam” odbyły się 5 i 6 czerwca 2017 r.
  Z okazji święta wszyscy chętni uczniowie mogli przebrać się i ucharakteryzować za dowolną postać literacką. Każda klasa przygotowała również kwiaty z hasłem promującym czytanie.
  Dzięki sprzyjającej wiosennej aurze impreza miała charakter plenerowy.
  Postacie literackie maszerowały ulicami Błędowa zatrzymując się przy wybranych instytucjach, by móc wysłuchać baśni pt. „Calineczka”.
  Do wspólnego czytania włączyli się: pracownik Zespołu Oświaty Gminnej – p. Mirosława Górecka, dyrektor Publicznego Gimnazjum - p. Marianna Szewczyk, dyrektor Przedszkola Samorządowego - p. Małgorzata Sieradzan, sekretarz Urzędu Gminy w Błędowie - p. Jacek Adamski, dyrektor Banku Spółdzielczego w Grójcu - oddział w Błędowie - p. Janusz Burzyński oraz dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - p. Barbara Mikołajczyk.
  Szczególnie serdecznie słodkim poczęstunkiem przywitał wszystkich dyrektor oddziału Banku Spółdzielczego w Białej Rawskiej - p. Karol Majewski.
  W ramach akcji promującej czytelnictwo, organizatorzy obdarowali czytających książkami - niespodziankami.
  Uczniowie oryginalnymi aranżacjami postaci udowodnili, że mają ogromne pokłady kreatywności, pomysłowości a także poczucie humoru i dystans do siebie.
  Wspaniała atmosfera utrzymywała się w szkole cały dzień.
  Parada była radosnym i wesołym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i mieszkańców Błędowa. Pozostaną po niej miłe wspomnienia i miłość do książek.

  We wtorek, 6 czerwca uczniowie klasy IVa wystawili w szkole przedstawienie na motywach baśni „Calineczka.”
  Młodzi aktorzy w otoczeniu niezwykle barwnej dekoracji, przy akompaniamencie chóru szkolnego, w przepięknych, kolorowych strojach wcielili się w baśniowe postacie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele instytucji, którzy włączyli się we wspólne czytanie w ramach naszego Święta.

  Parada postaci literackich - zdjęcia:


  "Calineczka" - zdjęcia:


  Obchody zostały zorganizowane przez p. M. Madej, p. A. Pardej i p. M. Strzelecką.
  Prosimy o oddawanie głosów na naszą szkołę
  w konkursie KOLOROWE BOISKA

  Zwracamy się z prośbą o oddawanie głosów na film nagrany przez uczniów klasy VIb naszej szkoły, w konkursie „Kolorowe boiska”.

  Aby zagłosować należy wejść na tę stronę, i kliknąć „głosuj” (należy również przejść weryfikację "nie jestem robotem"). Następnie należy aktywować głos klikając w link przesłany na podany adres mailowy. Z jednego konta mailowego można oddać jeden głos dziennie. Głosowanie trwa od 7 do 18 czerwca 2017

  Nagrodą główną jest wielofunkcyjne boisko sportowe.
  Z góry pięknie dziękujemy za wszystkie oddane głosy!


  XIII Gminny Turniej Warcabowy w naszej szkole.

  Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Niezależnie od tego, jak ktoś gra dobrze, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze lepiej. Niezależnie od tego, jak ktoś gra źle, zawsze znajdzie się ktoś, kto gra jeszcze gorzej.
  Wzorem lat ubiegłych 30 maja 2017r. odbył się w naszej szkole XIII Gminny Turniej Warcabowy dla klas I - VI.
  Celem Turnieju była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek. Turniej zorganizowały Panie: Bogusława Woźniak, Małgorzata Madej i Magdalena Strzelecka. Rywalizowało ze sobą 8 zawodników ze szkół naszej gminy.
  Podczas rozgrywek panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. Świadczą o tym trzykrotne rozgrywki w klasach I – III.
  Komisja wspólnie z sekretarzem gminy - Panem Jackiem Adamskim podjęła decyzję o przyznaniu trzech I miejsc w kategorii klas I - III. klasy I - III:
  1 miejsce – Cezary Kępka - kl. I PSP Lipie
  1 miejsce – Igor Skwarek - kl. III PSP Gołosze
  1 miejsce – Dominik Bałaciński - kl. II PSP Wilków
  4 miejsce – Anna Nowakowska - kl. III a PSP Błędów

  klasy IV - VI:
  1 miejsce - Seweryn Wojciewski - kl. VI PSP Gołosze
  2 miejsce - Adrian Legucki - kl. IV a PSP Błędów
  3 miejsce - Mikołaj Sokołowski - kl. V PSP Lipie
  4 miejsce – Kamil Wojtczak - kl. VI PSP Wilków

  Zwycięzcy zostali obdarowani dyplomami i nagrodami. Sponsorem nagród był Urząd Gminy w Błędowie. Uczestnikom dziękujemy i gratulujemy.

  VIII Festiwal Piosenki religijnej
  „Śpiewem dziękujmy Panu Bogu za świętego Jana Pawła II"

  25 maja 2017 roku uczennice naszej szkoły: Patrycja Ludwiczak, Julia Kępka, Paulina Rokitka, Wiktoria Korczak, Martyna Strulak, Natalia Kwiatkowska, Alicja Kołacz i uczeń z oddziału przedszkolnego Kamil Wojtczak, wzięli udział w VIII Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewem dziękujmy Bogu za świętego Jana Pawła II", który odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej w Kruszewie.
  Martyna Szybińska z klasy IVa zajęła III miejsce w kategorii klas III - IV (soliści) śpiewając piosenkę „Maryjo śliczna Pani”.Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział, słodycze i nagrody książkowe.
  Serdecznie gratulujemy!

  Międzyszkolny Gminny Konkurs Wiedzy z Gramatyki Języka Polskiego

  17 maja 2017 r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs gramatyczny. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-6 ze szkół w Gołoszach, Lipiu, Wilkowie i Błędowie. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 9.00. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zadania konkursowe, które okazały się dość trudne, ale zdaniem piszących, możliwe do rozwiązania.
  W czasie obrad Jury, uczestnicy językowych zmagań osłodzili sobie czas oczekiwania na wyniki poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów.

  Celem konkursu było:
  • krzewienie wiedzy o języku ojczystym,
  • wdrażanie uczniów do samokształcenia i motywowanie do poszerzania wiedzy z zakresu języka polskiego,
  • rozwijanie zainteresowań i wspieranie uzdolnień uczniów szkół podstawowych,
  • umożliwianie zdolnym dzieciom zaprezentowania swej wiedzy i umiejętności poza macierzystą szkołą,
  • wyłonienie i promowanie uczniów zdolnych, ich nauczycieli i szkół.
  Uczniowie wykazali się wiedzą i umiejętnościami na temat części mowy oraz podstawowych kategorii fleksyjnych, części zdania oraz rozbioru gramatycznego zdania pojedynczego i złożonego.
  Komisja konkursowa ustaliła następujący wynik:

  Wśród klas czwartych najlepsi byli:
  I miejsce – Jakub Basek – PSP Gołosze
  II miejsce – Adrian Legucki – PSP Błędów
  III miejsce – Julia Kępka - PSP Błędów

  Największą wiedzą gramatyczną wśród uczniów klas piątych wykazali się:
  I miejsce – Julia Piekarska - PSP Błędów
  II miejsce – Karol Lewandowski - PSP Gołosze
  III miejsce – Patryk Ostrowski - PSP Wilków

  Natomiast najlepsi szóstoklasiści to:
  I miejsce - Aleksandra Łukasiak - PSP Lipie i Patryk Snopek - PSP Gołosze
  II miejsce – Patryk Pariaszewski - PSP Błędów

  Sekretarz gminy Błędów Pan Jacek Adamski wraz z Panią dyrektor Anną Pełka wręczyli zwycięzcom nagrody książkowe i wyrazili uznanie dla wysokiego poziomu wiedzy uczniów. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.
  Organizatorkom – Paniom Anecie Pardej, Beacie Woźniak i Małgorzacie Madej gratulujemy pomysłu i sprawnego przeprowadzenia konkursu.

  Wielki Sukces Alicji Kołacz – uczennicy naszej szkoły

  Każdego roku, również i w tym, uczniowie naszej szkoły chętnie próbują swoich sił w licznych konkursach. Wśród nich dużą popularnością cieszy się Mały Konkurs Recytatorski, który przebiega w czterech etapach: szkolnym, gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Przejście każdego z nich jest dużym wysiłkiem dla ucznia. Warto jednak podjąć to wyzwanie.
  30 marca 2017 r. w sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Mogielnicy odbyły się powiatowe eliminacje XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego.
  Komisja w składzie: Marian Popis i Zofia Miecznikowska, po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała naszej uczennicy – Alicji Kołacz - I miejsce w kategorii szkół podstawowych. Alicja będzie reprezentować powiat w dalszych eliminacjach. Kolejny etap przesłuchań odbędzie się 11 maja 2017r. w Kuźni Artystycznej w Radomiu. Uczennica włożyła dużo pracy, przygotowując się do kolejnych etapów konkursu. Jej wysiłek został nagrodzony. Alicja ma ogromną satysfakcję oraz jest bogatsza o nowe doświadczenia, które na pewno zaprocentują w dalszej edukacji. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

  Wszystkich wciąż zachęcamy… Czytajcie poezję!

  Dnia 22 marca 2017r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne do XXXIV Małego Konkursu Recytatorskiego.
  Jest to najpopularniejszy mazowiecki konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży. Udział w nim daje możliwość żywego kontaktu ze słowem, z najwybitniejszą poezją polskich poetów. Mogą wziąć w nim udział uczniowie przedszkola, szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczestnicy pokonują kilka szczebli eliminacji. Pierwszym z nich jest etap szkolny, następnie gminny, kolejnymi etapami są eliminacje powiatowe i wojewódzkie.
  W konkursie gminnym wzięło udział 30 uczniów. Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała I miejsca i wyróżnienia następującym uczniom:
  Przedszkole:
  I miejsce - Marta Kulińska (Wilków)
  Wyróżnienia:
  Wojtczak Kamil (Błędów)
  Maja Derlikowska (Wilków)
  Klasy 4-6
  I miejsce: - Alicja Kołacz (Błędów) i Milena Serafin (Lipie)
  Wyróżnienia:
  Adrian Legucki (Błędów)
  Julia Kieszek (Gołosze)
  Bartłomiej Legucki (Lipie)
  Zuzanna Nowocień (Wilków)
  Natalia Gniadzik (Lipie)

  Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i wszystkich wciąż zachęcamy…Czytajcie poezję!  Szkolny Konkurs Plastyczny „Droga Krzyżowa Pana Jezusa”


  Celem konkursu plastycznego było:
  - pobudzenie aktywności twórczej uczniów,
  - przypomnienie wydarzeń związanych z męką i śmiercią Pana Jezusa naszego Zbawiciela,
  - zachęcanie do udziału w nabożeństwach wielkopostnych.

  Konkurs był adresowany do uczniów klas I-VI i przeprowadzony na początku Wielkiego Postu. Uczestnicy wykonywali pracę plastyczną na w/w temat, dowolna techniką na formacie A4 lub A3. Wpłynęło 30 prac.
  Komisja konkursowa w składzie: Ewa Balińska, Krystyna Kaźmierczak, Marzanna Wasilewska, Bogusława Woźniak w swojej ocenie zwracała uwagę na estetykę prac, umiejętności plastyczne i samodzielność wykonanej pracy.
  Laureatami konkursu zostali:
  Kategoria klasy I - III
  I miejsce: Filip Majewski kl. I
  II miejsce: Kamil Tworek kl. IIa
  III miejsce: Oliwia Kołacz kl. IIIa, Anna Nowakowska kl. IIIa, Kinga Kazimierczak kl. IIb
  Wyróżnienia: Wojciech Gierach kl. IIb, Szymon Serafin kl. IIIb, Jakub Kępka kl. IIIa, Kinga Boroń kl. IIIa

  Kategoria klasy IV - VI
  I miejsce Natalia Witkowska kl. VIb, Alicja Kołacz kl. VIa, Justyna Witkowska kl. V, Agata Gniadzik kl. VIa
  II miejsce Kamil Gierach kl. V, Aleksandra Rzeźnicka kl. VIb
  III miejsce Katarzyna Korczak kl. VIb
  III miejsce Iza Fatkowska kl. VIb
  Wyróżnienia: Dawid Knysak kl. IVb, Aleksandra Wróblewska kl. IVa, Patrycja Kądziela kl. IVa, Nina Ochnik kl. VIb, Julia Piekarska kl. V, Jakub Pacocha kl. VIb, Karolina Rokitka kl. V, Zuzanna Wróblewska kl. IVa, Oksana Korczak kl. VIb, Antoni Marciński kl. IVb, Aleksandra Marcińska kl. VIa, Julia Sybilska kl. VIb, Filip Tworek kl. V.

  Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział.  Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

  Dnia 23. 01. 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
  Rozpoczęli ją uczniowie z klasy IVa - wykonali kolędy na instrumentach dętych. Następnie wystąpili trzecioklasiści - przedstawili jasełka pt: „Betlejemska dobranocka”. Uczniowie złożyli dziadkom życzenia i zaprezentowali swoje talenty muzyczne – śpiewali piosenki dla Babć i Dziadków i grali na flażoletach pod kierunkiem p. Jana Czerskiego, nauczyciela rytmiki. Po części artystycznej wnukowie zaprosili Gości na słodki poczęstunek i wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. I tak w miłej atmosferze i znakomitych nastrojach wnuczęta wraz z dziadkami spędzili wspólnie ten wyjątkowy dzień.
  Za przygotowanie części artystycznej odpowiedzialne były: wychowawczynie klasy III - p. Justyna Telbuch i p. Jolanta Ziemba, wychowawczyni świetlicy - p. Bogusława Woźniak i nauczyciel muzyki – p. Piotr Zaradkiewicz. Występ na instrumentach dętych przygotował p. Krzysztof Sułowski. Serdecznie dziękujemy!.

  „Betlejemska dobranocka” - szkolne jasełka

  21 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość związana ze świętami Bożego Narodzenia.
  Swoją obecnością zaszczycili nas: proboszcz parafii Błędów ks. Leszek Bruliński, sekretarz Gminy Błędów p. Jacek Adamski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Edyta Szybińska, przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola z opiekunkami oraz rodzice.
  Występ rozpoczął pan Jan uczący rytmiki. Przy akompaniamencie akordeonu uczniowie zaśpiewali kilka kolęd.
  Następnie dzieci z oddziału przedszkolnego zaprezentowały przedstawienie o choince. Choć nieśmiało odegrały swoje role, to i tak wychowawczyni i rodzice byli z nich bardzo dumni. Był to przecież ich pierwszy występ w szkole.
  Później czworo uczniów z klasy IVa wykonało kolędy na instrumentach dętych – uczniów do występu przygotował p. Krzysztof Sułowski.
  Jako ostatni wystąpili trzecioklasiści. W jasełkach pt: „Betlejemska dobranocka” zaprezentowali postaci z bajek, które choć same najbiedniejsze i nic nie posiadają spieszą do Betlejem, do nowonarodzonego Zbawiciela, aby oddać Mu hołd i cześć oraz podzielić się tym co mają. Tam otrzymują nie tylko błogosławieństwo Bożej Dzieciny, ale i rady od Maryi – jako najlepszej Matki, kochającej wszystkie swoje dzieci.
  Rodzicom, uczniom i przedszkolakom występ bardzo się podobał. Dostarczył wielu pozytywnych wrażeń. Następnie rozpoczęło się wspólne kolędowanie. Po części artystycznej uczniowie z wychowawcami udali się do swoich sal na wigilie klasowe. Tam, przy świątecznym stole, po przeczytaniu fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, podzielili się opłatkiem i złożyli świąteczne życzenia.

  "Odblaskowa klasa 2016"  Odblaski ratują życie!

  14 grudnia 2016 roku uczniowie z naszej szkoły (klasy I – VI) oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego wraz z wychowawczyniami przystąpili do konkursu pt. „Odblaskowa klasa 2016”. Jest on częścią programu profilaktycznego „B&N” czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony, realizowanego wspólnie z Samorządem Szkolnym.

  Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Działania realizowane w szkole również zwracały uwagę na ich bezpieczeństwo po zmroku.
  Uczniowie spisali się znakomicie – ubrani w odblaski paradowali w szkole cały dzień. Komisja konkursowa policzyła ich ilość w każdej klasie. Okazało się, że w kategorii klas młodszych zwyciężyła klasa III b, natomiast w kategorii klas starszych – IV a. Szczególne pochwały należą się Oddziałowi Przedszkolnemu, który po raz pierwszy – z wielkim zaangażowaniem - brał udział w konkursie.

  Szczególnymi gośćmi odblaskowej akcji byli: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Grójcu - podinsp. Radosław Kaczmarek oraz Kierownik Posterunku Policji w Błędowie - mł.asp. Leszek Marcinkowski. Podinsp. Radosław Kaczmarek zachęcał uczniów, by pamiętali o noszeniu odblasków i dbali o swoje bezpieczeństwo. Przypomniał również, że szybko zapadający zmrok, opady deszczu lub śniegu bardzo zmniejszają widoczność niechronionych użytkowników dróg. Odblaski w znacznym stopniu poprawiają widoczność i bezpieczeństwo pieszego.

  W nagrodę za udział w konkursie młodsi uczniowie otrzymali od gości książeczki o bezpieczeństwie, natomiast starsi - opaski odblaskowe. Szkoła otrzymała w prezencie komplet kamizelek odblaskowych. Serdecznie dziękujemy! Wszystkie klasy dostały piękne dyplomy i przepyszne soki owocowe. Dodatkowo zwycięskie klasy otrzymały słodkości od firmy Ferrero Polska.

  Gratulujemy wszystkim udziału w konkursie. Dziękujemy za zaangażowanie dzieciom, ich Rodzicom i wszystkim, którzy włączyli się w akcję promującą bezpieczeństwo na drodze.

  „Czystym powietrzem oddychajmy, ŚMIECI NIE SPALAJMY!”

  Wielki sukces Mateusza Błońskiego - ucznia kl. II a naszej szkoły!


  Bardzo nas cieszy, kiedy uczniowie osiągają wysokie wyniki w konkursach, zawodach sportowych, przeglądach czy w innych formach rywalizacji. Świadczy to o dobrej pracy wszystkich – uczniów, nauczycieli i rodziców. Sukces każdego ucznia jest sukcesem prowadzącego go nauczyciela i całej szkoły.

  Nasi uczniowie dostarczają nam wielu powodów do dumy!

  Mateusz Błoński – uczeń klasy II a został laureatem XIV edycji konkursu ekologicznego "Czystym powietrzem oddychajmy, ŚMIECI NIE SPALAJMY!" dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego.
  Jego plakat z hasłem ekologicznym zajął I miejsce w kategorii kl. 0 - III. Mateusz w swojej pracy w bardzo wymowny sposób przedstawił zagadnienie związane z ochroną powietrza oraz skutki jego zanieczyszczenia, zwłaszcza przez indywidualne gospodarstwa domowe. Konkurs przeprowadzony był w trzech etapach: szkolnym, lokalnym i wojewódzkim. W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 2100 uczestników z Mazowsza. Podczas gali finałowej w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie, która miała miejsce 9 XII 2016r., towarzyszyli mu Rodzice, dyrektor szkoły – Pani Anna Pełka i wychowawczyni - Pani Marzanna Wasilewska. Z rąk Elżbiety Lanc - członka zarządu województwa mazowieckiego, Urszuli Kierzkowskiej - wiceprzewodniczącej Komisji Ochrony Środowiska i Komisji Edukacji, Nauki i Szkolnictwa Wyższego Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz Artura Dąbrowskiego - prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Mateusz otrzymał gratulacje, dyplom i sprzęt sportowy. Nagrodą dla szkoły był stół do gry w tenisa. Laureat udzielił również swojego pierwszego wywiadu dla radia ESKA. Dodatkową atrakcją finałowej gali był występ znanego polskiego iluzjonisty – Macieja Pola.
  Mateusz godnie reprezentował naszą szkołę. Jesteśmy z niego dumni i życzymy mu wielu sukcesów!!!

  Konkurs przeprowadził Departament Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Koordynatorem konkursu w szkole była Pani Ewa Balińska.  "Chemia w rolnictwie"

  Podziękowanie za udział w VIII edycji Konkursu Plastycznego "Chemia w rolnictwie" od Grupy Azoty.

  Galeria wyróżnionych prac:
  Rozalia Kępka kl. II aKamil Tworek kl. II aKarol Kopeć kl. II b

  Antoni Szybiński kl. II aKinga Kazimierczak kl. II b


  "Malujemy Naturę, 2016r."

  Dyplom dla naszej szkoły za aktywny udział w II edycji konkursu ekologicznego „Malujemy Naturę, 2016 rok” organizowanego przez Związek Międzygminny pod nazwą Natura..


  „Czy to jutro, czy to dziś każdemu potrzebny jest miś”  Pod takim hasłem odbyły się 25 listopada 2016 r. obchody Dnia Pluszowego Misia.
  W tym dniu misie przybyły wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo".
  Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie zorganizowane przez p. M. Madej w bibliotece szkolnej. Dzieci z kl.0 – III miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki, poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej „Jak to z misiem było?”. Odgadywały zagadki i oglądały książki o misiach, w klasach wykonywały prace plastyczne związane tematycznie z misiowym świętem: kolorowanki, maski i laurki dla swoich pluszaków.
  Przypomnijmy, że Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku.
  Spotkanie przebiegło w radosnej, przyjaznej, ciepłej atmosferze i było naprawdę „misiowo” udane. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci - to najlepsze podsumowanie zorganizowanej imprezy.
  "Akademia Bezpiecznego Puchatka"

  Dyplom potwierdzający udział w programie "Akademia Bezpiecznego Puchatka" w roku szkolnym 2016/2017.


  “Pociąg do wolności” – uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości
  16 listopada 2016 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta 11 listopada zwanego Dniem Niepodległości. W tym roku przypada 98 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności - po 123 latach niewoli. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
  Scenariusz przedstawienia pt.:„Pociąg do wolności” obejmował treści historyczne, pieśni patriotyczne oraz wiersze. Uczniowie w bardzo ciekawy sposób przedstawili losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, poprzez powstania, I wojnę światową aż do odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r.
  W uroczystości wzięła udział grupa uczniów grających w orkiestrze działającej przy OSP w Błędowie pod kierunkiem p. Krzysztofa Sułowskiego.
  Młodzież szkolna z dużym zainteresowaniem wysłuchała i obejrzała tę wyjątkową lekcję historii i patriotyzmu.
  Program artystyczny został przygotowany przez uczniów klas czwartych oraz chór szkolny. Nad całością czuwali wychowawcy klas czwartych – p. Aneta Pardej i p. Maria Szewczyk oraz opiekun chóru p. Piotr Zaradkiewicz.

  Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke…

  10 listopada nasza szkoła miała ogromną przyjemność gościć pisarza dla dzieci i młodzieży Grzegorza Kasdepke.
  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 0 - III z wychowawcami.
  Nasz gość to autor bestsellerów książkowych, laureat wielu nagród i wyróżnień literackich, m. in. Nagrody Kornela Makuszyńskiego.
  „Mistrz pióra” okazał się być wspaniałym i radosnym człowiekiem, a także znakomitym pedagogiem, bardzo szybko nawiązywał pozytywny kontakt z dziećmi. Podczas spotkania opowiadał o tym jak powstawały jego książki, czytał zgromadzonym fragmenty swoich opowiadań, umiejętnie prowadząc przy tym dyskusje na trudne dla najmłodszych uczniów zagadnienia.
  Dzieciaki z wielką przyjemnością wdawały się w rozmowę z autorem. Pod koniec spotkania dzieci mogły przeprowadzić „konferencję prasową” z naszym gościem, zadając mu ciekawe, nieraz zabawne pytania.
  Na zakończenie autor podpisywał chętnym swoje książki. Wesoła atmosfera całego spotkania sprawiła, że zapewne na długo pozostanie ono w pamięci jego uczestników.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim zgromadzonym za przybycie, przede wszystkim Panu Grzegorzowi Kasdepke za dostarczenie wrażenia, iż stajemy się bohaterami jego książek.
  Spotkanie zorganizowała p. Barbara Mikołajczyk – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Błędowie.

  8 listopada - DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
  Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 8 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.
  Celem programu było:
  • zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania;
  • przyczynienie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację.
  Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. Było wesoło, smacznie i sympatycznie. Dzieci potrafiły dzielić się produktami, działać wspólnie i zgodnie. Nie bały się próbować nowych smaków. Takie śniadanie było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i zachwyt. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.
  Udział naszych uczniów w programie „Śniadanie daje moc” z pewnością przyczynił się do zwiększenia świadomości dzieci i rodziców, na temat roli śniadania w życiu dziecka dla jego prawidłowego funkcjonowania.

  Dzień Postaci Literackiej i Bajkowej.

  Każdy bez względu na wiek ma swojego ulubionego bohatera bajkowego lub baśniowego.
  Dzieciństwo często kojarzy się nam z książkami czytanymi przez rodziców lub dziadków, a potem czytanymi samodzielnie.
  4 listopada nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Postaci z Bajek stając się prawdziwą „krainą bajek”.
  W klasach grasowały wiedźmy i krasnale, po korytarzach dumnie przechadzały się księżniczki, spacerowały wróżki, Kopciuszki, Czerwone Kapturki i smoki.
  O godzinie 10.00 wszyscy zgromadzili się w sali gimnastycznej na bajkowym spotkaniu, w trakcie którego zaprezentowali fantastyczne stroje oraz wysłuchali bajki H.CH. Andersena „Śpiąca królewna” czytanej przez dyrektor szkoły - p. Annę Pełka.
  Dobrze, że istnieją bajki, dzięki którym możemy rozwijać wyobraźnię, pamięć i bogacić słownictwo, świetnie się przy tym bawiąc.
  Warto je czytać w każdym wieku!

  Październik - Miesiącem Bibliotek Szkolnych

  W tym roku Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych był obchodzony pod hasłem "KSIĄŻKA TO DOPIERO POCZĄTEK…."
  Święto zostało ustanowione w 1999 roku z inicjatywy Międzynarodowego Stowarzyszenia Bibliotekarstwa Szkolnego.
  Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała:
  • konkurs plastyczny dla uczniów kl. 0 – III na najciekawszą zakładkę do książki,
  • konkurs czytelniczy dla uczniów klas II – VI „Mistrz Głośnego Czytania”,
  • „ Wzorowy czytelnik” - całoroczny konkurs, mający na celu wyłonienie uczniów, którzy systematycznie wypożyczają i czytają książki,
  • wystawy:
  - „Czy znasz twórczośc Grzegorza Kasdepke?
  - „Historia pisma”
  • akcję „ Podaruj książkę bibliotece”.

  Celem tych działań było wyeksponowanie biblioteki jako szczególnego miejsca w szkole; zwrócenie uwagi na jej ogromną rolę w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Mamy nadzieję, że przeprowadzone przedsięwzięcia zachęcą młodych czytelników do częstszego sięgania po książkę.


  Wyniki październikowych konkursów:
  „Najciekawsza zakładka do książki”
  Na konkurs wpłynęło 40 prac. Autorzy wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością w wykonaniu zakładek.
  Komisja w składzie M. Madej , M. Strzelecka i K. Kaźmierczak przyznała wyróżnienia:
  Wandzie Hermanowicz, Wiktorii Kucharczuk, Antoniemu Szybińskiemu, Mai Krawczyk, Małgorzacie Fatkowskiej oraz dyplomy za udział dla pozostałych uczniów.


  „Mistrz Głośnego Czytania”
  W konkursie, który odbył się 25 października w bibliotece wzięło udział 10 uczniów reprezentujących poszczególne klasy.
  Tytuł Mistrza Głośnego Czytania w kategorii kl. II - III zdobył Jakub Koliński, natomiast w kategorii klas IV- VI Marta Pawlak, wyróżnienia otrzymały Kinga Kazimierczak i Sandra Witczak.
  Dyplomy za udział : Karol Kopeć, Szymon Jędrzejczak, Julia Plaskota, Kinga Bańkowska, Maria Wasilewska i Justyna Witkowska
  Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: A. Pełka - dyrektor szkoły, M. Madej i A. Pardej.

  "Jak nie czytam, jak czytam"

  Podziękowanie od redakcji miesięcznika "Biblioteka w szkole" za udział w akcji "Jak nie czytam, jak czytam".


  "Zbiórka makulatury"

  Podziękowanie za zaangażowanie i czynny udział w XII edycji "Konkursu - zbiórka makulatury".


  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

  I nowa bije już godzina.
  Nowy rok szkolny się zaczyna (…)


 • 8.00 - rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 (sala gimnastyczna)
  - spotkania z wychowawcami klas

 • 9.00 - Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017(Duży Kościół)
  2015/2016

  2014/2015

  2013/2014

  2012/2013

  2011/2012

  2010/2011

  2009/2010

  2008/2009

  2007/2008

  powrót na górę strony

  powrót

  l>