Bajkowa parada czyli kolorowy korowód, śpiew, konkursy i wesoła zabawa

Tłum Czerwonych Kapturków, pięknych i rozśpiewanych smerfów, wesołych Kubusiów Puchatków i innych, barwnych bohaterów dziecięcych bajek pojawił się 2 czerwca na ulicach Błędowa.
Uczniowie naszej szkoły – uczestnicy „Parady bajkowych postaci” - włączyli się w ten sposób w obchody VII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zorganizowanego w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Zainaugurowała je p. Anna Pełka – dyrektor szkoły - głośnym odczytaniem fragmentu baśni H. CH. Andersena „Brzydkie kaczątko”.
Barwny korowód bajkowych postaci pod eskortą Policji wyruszył Starym Rynkiem, ulicą Kościelną, Sadurkowską, Poprzeczną i Dolną, zatrzymując się przed instytucjami, których przedstawiciele czytali dalsze części baśni.
Do wspólnego czytania włączyli się: pracownik Zespołu Oświaty Gminnej – p. Agnieszka Zaraś, dyrektor Przedszkola Samorządowego – p. Małgorzata Sieradzan, przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej i pracownik Banku Spółdzielczego oraz kleryk Marcin Perłowicz. Szczególnie serdecznie i z koszami pełnymi słodyczy przywitano uczniów w Urzędzie Gminy, a fragment baśni odczytany przez Wójta – p. Marka Mikołajewskiego wywoływał żywe reakcje młodych słuchaczy.
Po powrocie do szkoły uczestnicy parady obejrzeli przedstawienie pt. „Próba” na motywach powieści L. M. Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza, przygotowane na tę okazję przez uczniów z koła recytatorskiego.
Odbyło się również wręczanie dyplomów i nagród uczestnikom konkursów zorganizowanych w bieżącym roku szkolnym. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka.
Wspaniała atmosfera utrzymywała się w szkole cały czas. Parada była radosnym i wesołym przeżyciem dla uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i mieszkańców Błędowa. Pozostaną po niej miłe wspomnienia i miłość do książek.

galeria foto

Dnia 3 czerwca 2008 r. w naszej szkole odbył się IV Gminny Turniej Warcabowy.

Celem turnieju było ukazanie jednego ze sposobów wykorzystania czasu wolnego tzn. gra w warcaby oraz rozwijanie wrażliwości i osobowości uczniów poprzez:
- integrowanie uczniów z różnych szkół, kształtowanie postawy tolerancji, sportowej rywalizacji, kulturalnego zachowania się wobec przeciwnika;
- rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry;
- kształtowanie umiejętności przeżywania porażek i sukcesów.

W rozgrywkach udział wzięli uczniowie ze szkół: Błędów, Lipie, Gołosze, Wilków w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VI.
W klasach I – III dzieci zajęły następujące miejsca:

1. Przemysław Pariaszewski kl. III b PSP Błędów
2. Paweł Małachowski kl. III PSP Lipie
3. Krystian Jakubiak kl. II PSP Wilków
4. Karolina Kowalczyk kl. III PSP Gołosze

W klasach IV – VI uczniowie zajęli następujące miejsca:

1. Dorota Michalak kl. IV PSP Wilków
2. Bartłomiej Krawczyk kl. IVa PSP Błędów
3. Przemysław Spathis kl. VI PSP Gołosze
4. Magdalena Małachowska kl. VI PSP Lipie

Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Błędowie. Organizatorami IV Gminnego Turnieju Warcabowego byli:
p. dyrektor Anna Pełka, p. Małgorzata Madej, p. Bogusława Woźniak, p. Aneta Rak, p. Magdalena Rzeźnicka.

8 kwietnia 2008 r. uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu kompetencji na zakończenie szkoły podstawowej. W naszej szkole do sprawdzianu przystąpiło 42 szóstoklasistów.

.............

W dniach od 3 do 18 grudnia 2007r. Samorząd Uczniowski i świetlica szkolna zorganizowały na terenie PSP w Błędowie zbiórkę darów dla Domu Dziecka w Chrustowie koło Rawy Mazowieckiej. Cała społeczność szkolna chętnie włączyła się do akcji przynosząc artykuły piśmiennicze i chemię dziecięcą. Dary te w dniu 19 grudnia zostały odwiezione do Domu Dziecka. Jak co roku uczniowie naszej szkoły udowodnili, że potrafią dzielić się z innymi i można na nich liczyć. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali tę akcję charytatywną okazując serce.

"GÓRA GROSZA"

Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej już po raz ósmy zorganizowało zbiórkę monet groszowych we wszystkich typach szkół na terenie Polski, do której włączyła się i nasza szkoła.
Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dla istniejących i powstających placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz ich wychowanków. W wyniku przeprowadzonej przez Samorząd Uczniowski zbiórki uzyskano 258,75 zł (co w przeliczeniu na jednego ucznia daje 0,94 gr.)
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali to przedsięwzięcie.
Akcję nadzorowały: p. mgr Magdalena Rzeźnicka, p. mgr Bogusława Woźniak, p. mgr Małgorzata Madej, p. mgr Aneta Rak.

Rok szkolny 2007/2008 przywitał uczniów naszej szkoły wielką niespodzianką – nową pracownią komputerową.
Otrzymaliśmy ją w ramach realizacji projektu „Pracownie komputerowe dla szkół” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
W sali wyposażonej w łącze internetowe rozmieszczono 10 stanowisk komputerowych i serwer. W ramach projektu szkoła otrzymała również skaner, sieciową drukarkę laserową, komputer przenośny (laptop) oraz wideoprojektor.
W ramach wykorzystania pracowni oprócz obowiązkowych zajęć z informatyki w planie zajęć znajdują się również koła zainteresowań zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów.
Nowa pracownia daje także dodatkowe możliwości wykorzystania komputerów na innych przedmiotach.