AKTUALNOŚCI


AKTUALNOŚCI

NA RATUNEK DZIECIOM W KONGO

W dniach 05.01-10.02 2009 r. w naszej szkole została przeprowadzona akcja informacyjno-pomocowa „Na ratunek dzieciom w Kongo,” pod patronatem UNICEF, której koordynatorem była p. Małgorzata Madej.
Celem projektu było uwrażliwienie dzieci w Polsce na problemy ich rówieśników w innych krajach oraz wykształcenie w nich odruchu niesienia pomocy innym. Samorząd Uczniowski zbierał środki na ratowanie życia dzieci z Demokratycznej Republiki Konga. W wyniku przeprowadzonej akcji udało się zebrać kwotę 220 zł, która została przesłana na konto UNICEF.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pomocy potrzebującym dzieciom.

Aby ukończyć szkołę podstawową, uczniowie muszą przystąpić do sprawdzianu. Zadania sprawdzianu dotyczyą różnych przedmiotów i umiejętności zdobytych w czasie nauki w szkole podstawowej. Trzeba wykazać się - między innymi - umiejętnością czytania ze zrozumieniem, wyciągania wniosków, pisania wypracowań i wykonywania obliczeń. W tym roku szkolnym sprawdzian odbył się 2 kwietnia 2009r.

...............................Dzień Bezpiecznego Internetu 2009

Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu "Safer Internet". Ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 r. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, tworzące konsorcjum "Saferinternet.pl" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.

W 2009 roku DBI obchodzić będziemy 10 lutego. Głównym Partnerem DBI 2009 jest Fundacja Grupy TP.

Nasza szkoła przyłączyła się również do obchodów tego dnia zgłaszając kilka inicjatyw.

więcej


15 stycznia 2009 r. odbyła się w naszej szkole tradycyjna „Zabawa noworoczna”.

To coroczne wydarzenie jest mile widziane przez uczniów. O godzinie 13.00 na parkiecie pojawiły się najmłodsze dzieci – z klas I - III. Można było spotkać dużo księżniczek, Zorro i wiele innych postaci z bajek. Natomiast o godzinie 16.00 zabawę rozpoczęli uczniowie klas IV – VI. Uczniowie bawili się świetnie. Zabawę prowadził wodzirej, który oprócz super muzyki prezentował "co chwilę" nowe przebranie. Kolorowe kreacje tańczących mieniły się w blasku lamp. Był również czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Muzyka i karnawałowo udekorowana sala gimnastyczna stworzyły odświętny i wesoły nastrój.

galeria foto

Okazją do wystawienia po raz drugi „Królowej Śniegu” był „Dzień Babci i Dziadka”, który w naszej szkole odbył się 8 stycznia 2009 r. Tym razem przedstawienie to mogli podziwiać uczniowie kl. IV –VI i zaproszeni goście.
Występ uświetnili również uczniowie klas III a i III b przygotowując krótki program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyń - p. Marzanny Wasilewskiej i p. Ewy Balińskiej.
Po występie Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

więcej

Dnia 19 grudnia 2008 r. w PSP w Błędowie odbyło się spotkanie integracyjno-mikołajkowe, pierwszy raz połączone ze Światowym Dniem Osób Niepełnosprawnych.
Młodzi aktorzy z klasy VI b z wielkim zaangażowaniem przygotowali i wystawili baśń pt.” Królowa Śniegu”.
Za sprawny przebieg programu artystycznego odpowiedzialne były: p. Aneta Rak, p. Justyna Kępka, p. Bogusława Woźniak, p. Małgorzata Madej, p. Magdalena Strzelecka.

więcej

GÓRA GROSZA 2008

Towarzystwo Nasz Dom pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej już po raz dziewiąty zorganizowało zbiórkę monet groszowych we wszystkich typach szkół na terenie Polski, do której włączyła się i nasza szkoła.
Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dla istniejących i powstających placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz ich wychowanków. W wyniku przeprowadzonej przez Samorząd Uczniowski zbiórki uzyskano 224,86 zł (co w przeliczeniu na jednego ucznia daje 0,81 gr)
Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali to przedsięwzięcie.
I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

W dniach od 3 do 15 grudnia 2008r. Samorząd Uczniowski i świetlica szkolna zorganizowały na terenie szkoły zbiórkę darów dla oddziału dziecięcego przy Szpitalu w Grójcu. Cała społeczność szkolna chętnie włączyła się do akcji przynosząc zabawki i artykuły piśmiennicze. Dary te zostały odwiezione do Szpitala. Jak co roku uczniowie naszej szkoły udowodnili, że potrafią dzielić się z innymi i można na nich liczyć.Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali tę akcję charytatywną okazując serce.
W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu "Ratujemy i uczymy ratować".„Ratujemy i Uczymy Ratować” to program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którego celem jest przeszkolenie jak największej liczby nauczycieli, czyli rozpowszechnienie idei i informacji dotyczących udzielania pierwszej pomocy.
Jest on skierowany do uczniów pierwszych trzech klas szkół podstawowych i ma za zadanie wprowadzić do ich nauczania podstawowe elementy udzielania pierwszej pomocy. W tym najważniejszy – korzystanie z numeru 112.
Po ukończeniu szkolenia nauczyciele przeprowadzają lekcje w swoich klasach (szkoły podstawowe). Dzieciaki właśnie w szkole uczą się jak udzielać pierwszej pomocy, jak zawiadomić pomoc i w ogóle - jak zachować się w sytuacjach zagrożenia życia czy zdrowia.

więcej

10 XII 2008 MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW CZŁOWIEKA

Prawa człowieka to pojęcie reprezentujące koncepcję, według której każdemu człowiekowi przysługują pewne prawa, wynikające z godności człowieka, które są niezbywalne (nie można się ich zrzec), nienaruszalne (istnieją niezależnie od władzy i nie mogą być przez nią regulowane), naturalne i niepodzielne.

"Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw.
Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem
oraz powinni postępować w stosunku do siebie wzajemnie w duchu braterstwa".

Artykuł 1 Powszechnej Deklaracji Praw CzłowiekaOrganizacje, które zajmują się przestrzeganiem Praw Człowieka:
 • Amnesty International
 • Helsińska Fundacja Praw Człowieka
 • Unicef (organizacja, która zajmuje się prawami dziecka)


  DZIECIĘCY TELEFON ZAUFANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA
  0 800 12 12 12

  Powszechna Deklaracja Praw Człowieka  Zaproszenie

  Wójt Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Błędowie, Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Błędowie serdecznie zapraszają!


  W związku ze Światowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia,
  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Błędowie
  organizują występ artystyczny pt. „Królowa Śniegu”.
  Uroczystość odbędzie się 19. 12. 2008 r. o godz. 10. 00 w sali gimnastycznej szkoły.
  Serdecznie zapraszamy osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami.
  Przedstawienie zaprezentują uczniowie z koła teatralnego.  2007/2008

  powrót na górę strony

  powrót