AKTUALNOŚCI


AKTUALNOŚCI
rok szkolny 2009/2010

KONKURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO ROZSTRZYGNIĘTE!

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz mogli sprawdzić znajomość języka angielskiego. II Szkolny Konkurs odbył się 10 i 18 maja 2010 r.
W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas IV oraz 21 uczniów klas V-VI.
Tegoroczne zadanie konkursowe stanowiło dyktando w języku angielskim, które było nie lada gratką dla uczestników.

Klasyfikacja:

Wyniki uczniów klas IV:

1. Michał Wąsik – klasa IV a
2. Oliwia Kuska - klasa IV a
3. Adrian Snopek – klasa IV b
4. Maciej Szybiński – klasa IV b
5. Martyna Legucka – klasa IV a
6. Aleksandra Gierach – klasa IV b
7. Agnieszka Stefańska – klasa IV b
8. Milena Wójcik – klasa IV b
9. Sylwia Długowska – klasa IV b
10. Patryk Czyż – klasa IV a

Wyniki uczniów klas V- VI

1. Dominika Bednarek – klasa VI b
2. Karolina Wróblewska – klasa VI a
3. Sebastian Królikowski – klasa VI a
4. Gabriela Nowocień – klasa VI b
5. Emilia Zagaj – klasa VI b
5. Weronika Amster – klasa VI b
6. Klaudia Pacocha – klasa V b
7. Dominika Boniecka – klasa V a
7. Katarzyna Goc – klasa VI a
8. Wiktoria Kozłowska – klasa V b
9. Ewa Ziemba – klasa VI b
10. Mariusz Krawiec – klasa VI a
11. Konrad Szymański – klasa V b
12. Adrian Krawczyk – klasa V b
13. Dariusz Cyranowicz – klasa V b
14. Monika Długowska – klasa V b
15. Dorota Boniecka – klasa V b
16. Bartłomiej Krawczyk – klasa VI a
17. Ilona Rokitka – klasa V b
18. Bożena Czarnecka – klasa V a
19. Karolina Lenart – klasa V b

Uczniowie klas młodszych mieli zaś okazję spróbować sił w konkursie plastycznym „Londyn widziany oczami dziecka”.
Laureaci:

1. Sandra Tołczyk – klasa III a
2. Renata Oraczewska – klasa III b
3. Patryk Nowakowski – klasa I b
Wyróżnienie: Julia Wasilczuk – klasa III a

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci nagrody - niespodzianki ufundowane przez wydawnictwa Macmillan i Express Publishing!

Pomysłodawca i opiekun konkursów: Monika Pełka – nauczyciel języka angielskiego

GRATULACJE!!!
OGŁOSZENIE

Parafia św. Prokopa wspólnie z Szkołą Podstawową w Błędowie organizuje „Wakacje z Bogiem” dla uczniów PSP w dniach 9 - 12 sierpnia 2010 roku w Domu Pielgrzyma w Lewiczynie.
Koszt pobytu 120 zł. w tym:
 • przejazd autokarem
 • całodobowe wyżywienie
 • wycieczki
 • wyjazd na basen do Grójca
  Zaliczkę 40 zł należy wpłacić do 25 czerwca 2010 roku do pani Agnieszki Dobruckiej lub pani Bogusławy Woźniak.
  „JAK ONI ŚPIEWALI…”

  Dnia 9 czerwca 2010 r. już po raz piąty uczniowie z naszej szkoły brali udział w Międzypowiatowym Przeglądzie Piosenki Polskiej i Tańca w Łęczeszycach.

  Jak co roku, i tym razem młodzi artyści przygotowani pod kierunkiem nauczyciela muzyki p. Piotra Zaradkiewicza odnieśli wielki sukces i odsłonili swoje wspaniałe talenty wokalne.

  W kategorii solistów klas III- IV uczeń kl. IV b Maciej Szybiński z piosenką „Zakazany owoc” zajął II miejsce, zaś w kategorii klas IV- VI uczennica kl. VI a Natalia Kozłowska z piosenką „Ta melodia we mnie gra…”- uplasowała się na miejscu III.
  Bezkonkurencyjny okazał się występ duetu Wiktorii Kozłowskiej kl. V b i Michała Pępkiewicza kl. VI a, który z utworem „Dlaczego nie chcesz spać?” zdobył złotą statuetkę i tym samym I miejsce w kategorii duety kl. IV- VI.

  W tym roku, po raz pierwszy do starszych uczestników festiwalu dołączyli najmłodsi uczniowie z naszej szkoły z kl. I a, przygotowani pod kierunkiem nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Marzanny Wasilewskiej. Debiut okazał się bardzo udany, gdyż Oliwia Kowalczyk w kategorii klas I- II zajęła III miejsce z piosenką „Głos Malinki”, zaś Aleksandra Bednarek i Grzegorz Góralczyk w kategorii duety kl. I- II z „Zakochanym Pierrotem” wywalczyli I miejsce.  Całą uroczystość uświetnił oraz dostarczył wielu emocji występ absolwentki naszej szkoły i tym samym laureatki I edycji tegoż festiwalu Agaty Hermanowicz, która zaprezentowała utwór „Laleczka z saskiej porcelany”. Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w drodze do artystycznej kariery.

  VI GMINNY TURNIEJ WARCABOWY

  Dnia 19 maja 2010 r. w naszej szkole odbył się VI Gminny Turniej Warcabowy.
  Celem turnieju było ukazanie jednego ze sposobów wykorzystania czasu wolnego tzn. gry w warcaby oraz rozwijanie wrażliwości i osobowości uczniów poprzez:
 • integrowanie uczniów z różnych szkół, kształtowanie postawy tolerancji, sportowej rywalizacji, kulturalnego zachowania się wobec przeciwnika;
 • rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry;
 • kształtowanie umiejętności przeżywania porażek i sukcesów. W rozgrywkach udział wzięli uczniowie ze szkół: Błędów, Lipie, Gołosze, Wilków, Zalesie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VI.
  W klasach I – III dzieci zajęły następujące miejsca:
  1.Koziński Szymon kl. III PSP Wilków
  2.Witczak Rafał kl. II a PSP Błędów
  3.Kucharska Kinga kl. II PSP Gołosze
  4.Kaźmierczak Adrian kl. III PSP Zalesie
  5.Mirkowski Jakub kl. II PSP Lipie

  W klasach IV – VI uczniowie zajęli następujące miejsca:
  1.Michalak Dorota kl. VI PSP Wilków
  2.Krawczyk Bartłomiej kl. VI a PSP Błędów
  3.Bińkiewicz Przemysław kl. IV PSP Gołosze
  4.Małachowski Paweł kl. V PSP Lipie
  5.Kołacz Kamil kl. IV PSP Zalesie

  Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Błędowie. Organizatorami VI Gminnego Turnieju Warcabowego byli: p. Dyrektor PSP w Błędowie - mgr inż. Anna Pełka, p. mgr Małgorzata Madej, p. mgr Bogusława Woźniak, p. mgr Aneta Rak, p. mgr Magdalena Strzelecka.

  Autorzy: mgr Małgorzata Madej i mgr Bogusława Woźniak.  Wycieczka do Łodzi


  22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI


  Konstytucja 3 Maja - uroczysty apel


  Klasa Va z naszej szkoły na deskach Teatru Buffo!

  Na scenie teatru klasa Va zaprezentowała program artystyczny ilustrujący hasło przewodnie swojego finałowego plakatu – „Jak Cię widzą tak Cię omijają”.

  Przypomnijmy – siedem klas, a wśród nich „nasza” Va, znalazło się w krajowym finale konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault.

  W tegorocznej, 10 edycji konkursu wzięło udział 1328 klas z 383 szkół podstawowych z całej Polski. Nadesłały one 1864 plakaty ilustrujące hasło przewodnie konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Prace oceniało Jury złożone z przedstawicieli partnerów konkursu (Policja, Instytut Transportu Samochodowego, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej), patronów medialnych oraz organizatorów. Do finału krajowego zakwalifikowało się siedem klas, a 63 otrzymały wyróżnienia. Konkurs plastyczny jest częścią programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla Wszystkich” organizowanego od 10 lat przez firmę Renault. Głównym założeniem programu jest szeroka edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. To jedna z największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i w Europie.

  W jubileuszowym Finale konkursu „Bezpieczeństwo dla wszystkich”, który odbył się 6 maja 2010r. w Teatrze Buffo w Warszawie, wśród zgromadzonej publiczności znaleźli się przedstawiciele wielu instytucji państwowych, w tym Rzecznik Praw Dziecka Pan Marek Michalak, a także reprezentanci stowarzyszeń i organizacji pozarządowych związanych z oświatą, transportem i bezpieczeństwem w ruchu drogowym.
  Tegoroczny, jubileuszowy Finał był wyjątkowy i obfitował w wiele atrakcji. Siedem finałowych klas spotkało się w Warszawie, by razem cieszyć się ze zwycięstwa. Organizator – firma Renault - uczestnikom Finału zasponsorowała i wypełniła „po brzegi” dwudniowy (5 – 6 maja 2010r.) pobyt w Warszawie. Niespodziankom nie było końca - dzieci uczestniczyły w „Warszawskich manewrach” – zabawie, podczas której zwiedziły Stare Miasto, obejrzały film pt. „Afrykańska przygoda” w kinie 3D IMAX , brały udział w grach i zabawach w Centrum Rozrywki w Blue City. Każdy finalista został również obdarowany upominkiem – maskotką Woosha – sympatycznego kosmity, wirtualnego nauczyciela zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, odblaskami i różnymi innymi pamiątkami.

  Mimo, że główna nagroda - wyjazd całej klasy do Francji na międzynarodowe spotkanie uczestników wszystkich światowych edycji – powędrowała do innej szkoły (zwyciężyła klasa 2a ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Rybnika – „Nawet na krótkie trasy, zawsze zapinaj pasy”) to plakat i występ uczniów klasy Va zrobiły wrażenie na jurorach i zebrały pochlebne recenzje. Finałowy plakat i prezentacja zostały przygotowane pod kierunkiem Pani Ewy Balińskiej i Pani Anety Rak.


  OGŁOSZENIE

  Parafia św. Prokopa wspólnie z Publiczną Szkołą Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Błędowie organizuje kolonie letnie dla uczniów PSP i Gimnazjum w dniach 5 – 14 lipca 2010r. w Domu Wypoczynkowym „Rzemieślnik” w Polanicy Zdrój (Kotlina Kłodzka).

  Koszt kolonii - 700 zł w tym:
 • przejazd autokarem,
 • całodobowe wyżywienie,
 • wycieczki,
 • wyjazdy do Aqua Parku.

  Zaliczkę 300 zł należy wpłacić do 10 czerwca 2010r. do pani Agnieszki Dobruckiej lub do pani Bogusławy Woźniak.

  Ilość miejsc ograniczona.
  Można już się zapisywać!  „Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich” w naszej szkole


  23 kwietnia 2010 roku po raz pierwszy w Polsce obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

  Jest to święto ustanowione w 1995 r. przez UNESCO mające na celu promocję czytelnictwa i edytorstwa.
  W tym dniu w naszej szkole uczniowie z kółka recytatorskiego pod kierunkiem pani Anety Rak i pani Bogusławy Woźniak przygotowali inscenizację baśni J. Porazińskiej pt: „ Dwie Dorotki”.
  Przedstawienie to było ciekawą i pouczającą lekcją, która wywołała dużo emocji.
  Uśmiech na twarzach widzów wzbudził występ sympatycznych pierwszaków, które w „śmieszny” sposób przedstawiły wiersze Jana Brzechwy przygotowane pod kierunkiem wychowawczyni pani Janiny Wróblewskiej. Przedstawienie bardzo podobało się uczniom i zostało nagrodzone gromkimi brawami.
  Naszą uroczystość uświetnili goście: ks. Andrzej Krynicki - proboszcz parafii Błędów oraz przedszkolaki z wychowawczyniami.
  Oprawą muzyczną zajął się pan Piotr Zaradkiewicz a za sprawny przebieg apelu odpowiedzialne były również: pani Małgorzata Madej i pani Monika Pełka.  Tadeusz Kościuszko - patron naszej szkoły


  20 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona patronowi -Tadeuszowi Kościuszce. W akademii wzięli udział uczniowie klas: III b, IV a, IV b, VI b oraz chór szkolny. Apel z tak ważnej okazji miał charakter uroczysty w pełnej gali szkolnej. Zaczął się odegraniem hymnu narodowego.  Jedna grupa uczniów ubrana była w stroje epoki kościuszkowskiej z odpowiednimi rekwizytami, druga grupa zaś w szkolne stroje galowe. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem roty.

  ................

  Akademia była przygotowana pod kierunkiem nauczycieli: p. Ewy Biniszewskiej, p. Piotra Zaradkiewicza i p. Agnieszki Dobruckiej.
  (…) i dymi mgłą katyński las…

  Minuta ciszy przed lekcjami, wystawy i lekcje poświęcone tym, którzy zginęli, uroczysty apel, skupienie, flagi narodowe z kirem, czarne wstążeczki przyczepione do strojów – tak uczniowie i nauczyciele naszej szkoły czczą pamięć ofiar sobotniej katastrofy pod Smoleńskiem.

  W dniach Narodowej Żałoby nie możemy milczeć i siedzieć bezczynnie.
  Solidaryzujemy się z Rodzinami ofiar poległych w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.
  Śmierć Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii Kaczyńskiej oraz wielu znaczących osobistości państwa polskiego, dotknęła i pogrążyła w głębokim smutku każdego Polaka.
  Łączymy się w bólu i składamy wyrazy szczerego współczucia.
  Nie pozostajemy obojętni w obliczu tak strasznej tragedii.

  Uczniowie
  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne,
  Pracownicy Administracji i Obsługi

  więcej

  Sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej


  Aby ukończyć szkołę podstawową, uczniowie muszą przystąpić do sprawdzianu. Zadania sprawdzianu dotyczyą różnych przedmiotów i umiejętności zdobytych w czasie nauki w szkole podstawowej. Trzeba wykazać się - między innymi - umiejętnością czytania ze zrozumieniem, wyciągania wniosków, pisania wypracowań i wykonywania obliczeń.

  ...............................


  „Bezpieczeństwo dla wszystkich” – klasa Va z naszej szkoły w krajowym finale konkursu!


  Siedem klas, a wśród nich Va z naszej szkoły, zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu plastycznego „Bezpieczeństwo dla wszystkich” Renault. Będą one rywalizować o nagrodę główną – wyjazd do Eurodisneylandu pod Paryżem oraz o udział w kampanii reklamowej.

  W tegorocznej, 10 edycji konkursu wzięło udział 1328 klas z 383 szkół podstawowych z całej Polski. Nadesłały one 1864 plakaty ilustrujące hasło przewodnie konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Prace oceniało Jury złożone z przedstawicieli partnerów konkursu (Policja, Instytut Transportu Samochodowego, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej), patronów medialnych oraz organizatorów. Do finału krajowego zakwalifikowało się siedem klas, a 63 otrzymały wyróżnienia. Konkurs plastyczny jest częścią programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo dla Wszystkich”. Mogą do niego przystąpić klasy ze szkół podstawowych w całej Polsce. Głównym założeniem programu jest szeroka edukacja z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. To jedna z największych inicjatyw na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci na drogach w Polsce i w Europie.


  Klasa Va wraz z wychowawczynią p. Anetą Rak została zaproszona do krajowego finału konkursu, który odbędzie się w dniach 5 – 6 maja 2010 r. w Teatrze Buffo w Warszawie. Zadaniem uczniów będzie zaprezentowanie pięciominutowego programu artystycznego promującego bezpieczeństwo w drodze do szkoły i ilustrującego hasło przewodnie swojego plakatu.
  Celem finału jest wyłonienie zwycięskiej klasy, która będzie reprezentowała Polskę w międzynarodowym Finale w Paryżu. Zwycięzca weźmie też udział w kampanii reklamowej – praca plastyczna autorstwa zwycięskiej klasy będzie eksponowana na billboardach Clear Channel, partnera konkursu, w całej Polsce. Koordynatorem konkursu w szkole jest p. Ewa Balińska.  Sebastian Królikowski – uczeń klasy VI a naszej szkoły finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego" Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514 od Cedyni do Orszy".


  W dniu 19 marca 2010 r. w Klubie Wojsk Lądowych na terenie Cytadeli Warszawskiej odbył się etap III (wojewódzki) Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 - 1514 od Cedyni do Orszy". Organizatorem XV edycji konkursu był Mazowiecki Kurator Oświaty i Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka.
  O tytuł laureata bądź finalisty walczyło 97 uczniów szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI a - Sebastian Królikowski, który wykazał się ogromną wiedzą historyczną. Sebastian uzyskał tytuł finalisty tego konkursu.
  Celem konkursu było kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii oręża polskiego w różnych okresach historycznych oraz znaczeniu sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturalnym państwa i narodu polskiego.
  (nauczyciel historii – p. Małgorzata Madej)


  STYPENDIADA POLONISTYCZNA


  W dniach 10 -11 grudnia 2009r. w naszej szkole odbyła się IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu STYPENDIADA POLONISTYCZNA. Rywalizacja odbyła się w dwóch kategoriach:
 • konkurs czytelniczy - I Ty bądź czytelny
 • konkurs ortograficzny - Ortograf.
  Celem konkursu było propagowanie czytelnictwa, rozbudzanie motywacji czytania, popularyzacja twórczości wybranych pisarzy, sprawdzenie znajomości zasad ortografii i umiejętności ich stosowania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VI - 16 uczniów w konkursie czytelniczym i 8 w konkursie ortograficznym. W konkursie ortograficznym II miejsce zajęła Dominika Bednarek zdobywając 48 pkt. na 50 możliwych, zaś Sebastian Królikowski otrzymał wróżnienie (uzyskał 47 pkt. na 50 możliwych).
  „FERIE ZIMOWE 2010”


  W dniach od 7 do 10 lutego, podczas ferii zimowych, w godz. 9 - 14, w budynku błędowskiego gimnazjum odbywały się zajęcia dla chętnych uczniów tamtejszej i naszej szkoły. Opiekę w czasie zajęć sprawowali wolontariusze i nauczyciele obydwu szkół.
  Spotkania cieszyły się sporym zainteresowaniem - codziennie przychodziła duża grupa uczniów.
  Pierwszego dnia uczniowie podzieleni na dwie grupy - sportową i plastyczną rozwijali swoje zainteresowaia. „Sportowcy” na hali rozegrali mecze: w piłkę nożną i koszykową. W świetlicy szkolnej w celu zintegrowania młodszej i starszej młodzieży powstał plakat pt: „FERIE 2010”. Pani Bogusława Woźniak zorganizowała i przeprowadziła konkurs plastyczny na najładniejszą „Walentynkę”. Pierwsze miejsce nagrodzone zostało słodkim prezentem. Inne atrakcje ferii w szkole to: bilard, ping – pong oraz praca z komputerami podłączonymi do Internetu. Każdego dnia podczas przerwy w zajęciach czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

  Inną formą wypoczynku w czasie ferii dla uczniów naszej szkoły były zorganizowane we współpracy z Parafią Błędów i Urzędem Gminy dwa wyjazdy:
 • do Hodyszewa (1 - 5 luty 2010 r.) - młodzież i dzieci pod opieką księdza proboszcza Andrzeja Krynickiego oraz nauczycielek naszej szkoły - pani Agnieszki Dobruckiej i pani Bogusławy Woźniak wyjechali na Oazę Modlitwy. Oprócz rozwijania i wzmacniania wartości duchowych, moralnych i etycznych uczniowie zwiedzili muzeum w Puszczy Białowieskiej, sanktuarium w Hodyszewie oraz brali udział w zajęch na basenie.
 • do Poronina (8 - 12 luty 2010 r.) - pod opieką księdza proboszcza Andrzeja Krynickiego i pani Agnieszki Dobruckiej uczniowie wyjechali na zimowisko. Uczestnicy wyjazdu korzystali ze sportów zimowych i pływali w Aqua Parku w Zakopanem.  ZMAGANIE SIĘ Z ORTOGRAFIĄ I WŁASNYMI W TEJ MATERII SŁABOŚCIAMI BYŁO CELEM V GRÓJECKIEGO DYKTANDA O TYTUŁ GRÓJECKIEGO MISTRZA ORTOGRAFII.


  27 stycznia 2010r. w siedzibie Grójeckiego Ośrodka Kultury w Grójcu odbyło się V Grójeckie Dyktando o tytuł Grójeckiego Mistrza Ortografii. Po raz cztwarty Dyktando zostało przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych: kategorii I – klasy IV-VI szkół podstawowych oraz kategorii II - OPEN /od 14 roku życia/.
  W zmaganiach wzięło udział bardzo dużo dzieci z gmin powiatu grójeckiego. W kategorii I walczyło aż 105 śmiałków, natomiast w kategorii OPEN – 55 osób.
  Organizatorem imprezy był Grójecki Ośrodek Kultury. Patronat nad tegoroczna edycją objął Przewodniczący Rady Miejskiej w Grójcu, który ufundował również nagrody dla laureatów (ramki cyfrowe na zdjecia, aparaty telefoniczne, odtwarzacze mp3 i encyklopedie multimedialne PWN).

  Celem I Grójeckiego Dyktanda było m.in.:
 • propagowanie zasad poprawnej polszczyzny,
 • sprawdzenie umiejętności pamięciowego pisania ze słuchu,
 • sprawdzenie znajomości zasad ortograficznych wykorzystywanych w tekście pisanym.

  Nad przebiegiem Dyktanda czuwało Jury, powołane przez organizatora w składzie:
 • prof. dr hab. Radosław Pawelec – z-ca Dyrektora Instytutu Języka Polskiego przy Uniwersytecie Warszawskim
 • mgr Elżbieta Więcławek z PSP nr 1 w Grójcu
 • mgr Małgorzata Bińkowska z Publicznego Gimnazjum w Grójcu
 • mgr Magdalena Knap z PSP w Lesznowoli
 • mgr Beata Górecka z PSP nr 3 w Grójcu
 • mgr Ewelina Spólna z PSP nr 2 w Grójcu

  Podczas pisania Dyktanda nie wolno było korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się z innymi uczestnikami, opuszczać sali przed zebraniem wszystkich prac, korzystać z urządzeń elektronicznych, pisać dyktowanego tekstu drukowanymi literami. Ocenie podlegały błędy ortograficzne oraz interpunkcyjne w przypadku takiej samej ilości błędów ortograficznych.

  W Kategorii I (klasy IV-VI Szkół Podstawowych) walkę o tytuł GRÓJECKIEGO MISTRZA ORTOGRAFII wygrała ANNA OPALIŃSKA z PSP w Jasieńcu, która w bardzo trudnym jak na tą kategorię tekście zrobiła tylko 5 błędów!!!! Tuż za Mistrzynią uplasował się uczeń klasy VI a naszej szkoły - SEBASTIAN KRÓLIKOWSKI, który zrobił tylko 6 błędów i uzyskał tytuł V-ce Mistrza Grójeckiej Ortografii. Ze względu na to, że tekst był trudny, Komisja postanowiła docenić także DOMINIKĘ BEDNAREK z klasy VI b naszej szkoły i Pawła Strzelczyka z PSP w Jasieńcu i przyznała im wyróżnienia. /9 błędów/.

  Gwiazdą imprezy była aktorka EDYTA OLSZÓWKA.


  "WIEDZA JEST DRUGIM SŁOŃCEM DLA TYCH, KTÓRZY JĄ POSIADAJĄ"
  Heraklit z Efezu

  Sebastian Królikowski – uczeń klasy VI a naszej szkoły wykazał się ogromną wiedzą i uzyskał tytuł finalisty Konkursu Polonistycznego organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.
  Znalazł się w grupie 196 uczniów z województwa mazowieckiego, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego.

  Sebastian Królikowski zakwalifikował się także do III etapu Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514 od Cedyni do Orszy”.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.  Celem konkursów było pogłębianie i rozszerzanie humanistycznych zainteresowań oraz uzdolnień uczniów, rozbudzanie twórczego myślenia, wrażliwości estetycznej, a także rozwijanie umiejętności językowych. Podobnie, jak w latach poprzednich, zadania konkursowe były przygotowane z myślą o uczniach zdolnych, którzy wykazują szczególne zainteresowania wybranymi przedmiotami nauczania, prezentują wiedzę wykraczającą poza program kształcenia, wykorzystują umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.
  WITAJCIE PRZEMILI GOŚCIE!


  W dniu 21 stycznia 2010 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Małgorzaty Stankiewicz i p. Ewy Biniszewskiej. Dzieci powitały babcie i dziadków, a następnie zaprosiły do obejrzenia części artystycznej. Ustawione w półkolu zaczęły słowami:

  „Witajcie przemili goście
  w nasze progi radość przynoście
  Niechaj dzień dzisiejszy będzie najpiękniejszy,
  Czas wesoło płynie w naszej szkolnej rodzinie.”  Święto uświetnił taniec ludowy „Trojak" – wykonany przez uczniów klasy III b.  Po zabawach przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci. Babcie tego dnia miały też okazję podzielić się spostrzeżeniami i doświadczeniami, wymieniały swoje poglądy. Panowała bardzo miła atmosfera.


  SPOTKANIE Z POLICJANTEM


  W dniu 13 stycznia 2010 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Policjantem. Gościliśmy dzielnicowego Posterunku Policji w Błędowie - pana Marcina Matysiaka. Pan policjant poruszył wiele zagadnień dotyczących naszego bezpieczeństwa - w drodze do szkoły, na jej terenie i poza nią. Uczulił nas na to, abyśmy przestrzegali podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas ferii zimowych, unikali spotkań z nieznajomymi, nie wpuszczali obcych do domu, rozsądnie korzystali z domowych urządzeń technicznych, poruszali się bezpiecznie po drogach i bawili się w wyznaczonych miejscach. Dowiedzieliśmy się jak wesoło, zdrowo i bezpiecznie korzystać z wolnego czasu w okresie ferii, abyśmy wypoczęci i zdrowi wrócili do swoich szkolnych obowiązków.  Spotkanie z panem dzielnicowym zainaugurowało w naszej szkole obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Pan policjant Marcin Matysiak rozmawiał z nami o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu, np. przed komputerem. Zwrócił szczególną uwagę na zagrożenia wynikające z dostępu do Internetu.  Dzień Bezpiecznego Internetu 2010


 • Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci. W 2009 roku w obchodach DBI wzięło udział 56 państw. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, w którego skład wchodzą Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerową (NASK). Główną ideą narodowych obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci. Światowa sieć nie zna granic. 9 lutego 2010 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej rusza kampania medialna poświęcona problemowi nieprzemyślanego umieszczania danych, zdjęć oraz osobistych informacji w Internecie - "Pomyśl zanim wyślesz".

  Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2010 publikowane są w serwisie www.dbi.pl. Informacje o DBI znajdziemy również w serwisie www.sieciaki.pl

  Dzień Bezpiecznego Internetu 2010

  Nasze inicjatywy:
 • w styczniu i lutym 2010r. lekcje informatyki i zajęcia pozalekcyjne (koła informatyczne) będą poświęcone tematyce bezpiecznego korzystania z internetu;

 • wykonamy gazetkę ścienną na ten temat;

 • zamieścimy informację o obchodach DBI w gazetce "Szkolny promyk", na szkolnej i gminnej stronie www. ;

 • w szkole ogłoszone są konkursy:

  - plastyczny - "Mój komputerowy świat" - dla klas I - VI (opiekun konkursu - p. E. Balińska);
  - informatyczny (na wykonanie prezentacji multimedialnej) - "Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu" - dla klas IV - VI (opiekun konkursu - p. K. Kaźmierczak);
  - literacki - "Jestem świadomym i rozważnym użytkownikiem internetu" - dla klas IV - VI (opiekunki konkursu - p. B. Woźniak i p. A. Rak).
  Góra Grosza 2009


  Już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do akcji GÓRA GROSZA zorganizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom” pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
  Celem przedsięwzięcia było zebranie środków na pomoc dla istniejących i powstających placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz ich wychowanków.
  Codziennie od 23 listopada do 4 grudnia dzieci z Samorządu Uczniowskiego zbierały do puszek monety groszowe w poszczególnych klasach.
  W sumie udało się uzbierać 265 złotych (w przeliczeniu na jednego ucznia ok. 1 zł)
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to przedsięwzięcie.


  SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

  W środę 16 grudnia 2009 roku do świetlicy naszej szkoły zawitał Mikołaj. Dzieci z koła recytatorskiego pod kierunkiem p. Anety Rak i p. Bogusławy Woźniak przygotowały program artystyczny pt. „Dziewczynka z zapałkami”.
  Po przedstawieniu Mikołaj wraz z elfami rozdał dzieciom prezenty ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Grójcu - oddział w Błędowie i Bank Spółdzielczy w Białej Rawskiej - oddział w Błędowie.
  Serdecznie dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe, dzięki któremu obdarowane dzieci były radosne, szczęśliwe i czuły, że ktoś o nich pamięta, a drobne upominki były namiastką tradycji mikołajkowych.
  Uroczystość przygotowały: p. Bogusława Woźniak, p. Angelika Kowalska, p. Aneta Rak, p. Beata Woźniak p. Małgorzata Madej.


  I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁJEM

  W dniach od 2 do 16 grudnia 2009r. Samorząd Uczniowski i świetlica szkolna zorganizowały na terenie naszej szkoły zbiórkę darów dla wychowanków Domu Dziecka w Rawie Mazowieckiej. Cała społeczność szkolna chętnie włączyła się do akcji przynosząc artykuły piśmiennicze i chemię dziecięcą, owoce i zabawki. Dary te 16 grudnia zostały odwiezione do Domu Dziecka. Jak co roku uczniowie naszej szkoły udowodnili, że potrafią dzielić się z innymi i można na nich liczyć.
  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazując serce wspierali tę charytatywną akcję.
  Za sprawny przebieg tej akcji odpowiedzialne były: p. Bogusława Woźniak, p. Aneta Rak, p. Małgorzata Madej i p. Angelika Kowalska.  PROJEKT EDUKACYJNY „3…2…1 INTERNET”

  W bieżącym roku szkolnym, na zajęciach koła informatycznego, klasy IV – VI realizowały zajęcia w ramach projektu edukacyjnego „3…2…1 Internet”. Uczniowie zapoznawali się z zagrożeniami jakie niesie Internet. Lekcje polegały na rozmowach z dziećmi o różnych problemach, z którymi mogą się zetknąć w Internecie. Tematy przeplatane były projekcją atrakcyjnych kreskówek poświęconych różnym formom internetowych zagrożeń. Przygody bohaterów kreskówek komentował Krzysztof Hołowczyc - ambasador programu 3...2...1...Internet.
  Uczniowie zapoznali się z następującymi problemami w Internecie:
  1. Cyberprzemoc – „Dobry żart”
  2. Ochrona danych osobowych – „Znajomi nieznajomi”
  3. Poszanowanie własności intelektualnej – „Praca domowa”
  4. Kontakty on-line – „Małe zdjęcie duży problem”
  5.Uzależnienia od komputera – „Komputeromania”
  Projekt „3...2...1 Internet” jest wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Dzieci Niczyje oraz Microsoft S.A. Projekt jest elementem kampanii „Dziecko w Sieci" oraz programu „Partnerstwo dla przyszłości".

  KONCERT w SALI KONGRESOWEJ

  Dnia 14.12.2009r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w koncercie galowym pt: „Ten sam świat pod niebem pełnym gwiazd” zorganizowanym w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie przez fundacje: „Dar Serca” oraz „Prometeusz”. Dzieci miały okazję zobaczyć występy takich zespołów jak: AFROMENTAL, KASIA WILK, ELEKTRYCZNE GITARY, ORKIESTRA DNI NASZYCH, CENTRUM UŚMIECHU oraz młodzieżową formację taneczną FLEX. Całość koncertu uświetnił występ wybitnego iluzjonisty Macieja Pola. Finałem koncertu był bajkowy, zatykający dech w piersiach pokaz laserów dziejący się wśród publiczności ze specjalnie dobraną muzyką. Nie można też pominąć wspaniałych prowadzących, którzy świetnie rozbawiali widzów. Wszyscy uczniowie miło wspominają wycieczkę. Dzięki zakupionym biletom fundacja „Prometeusz” będzie mogła zrealizować swoje cele statutowe, a więc zakup specjalistycznego sprzętu oraz prowadzenie szkoleń z zakresu ratownictwa medycznego, a także doskonalenie zawodowe fachowej kadry medycznej.  Spotkanie z MIKOŁAJEM

  30 listopada 2009r. uczniowie klas I – III naszej szkoły z inicjatywy Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Błędowie wyjechali na „Spotkanie Mikołajkowe” do Wielogóry koło Radomia.
  Dzieci oglądały bajkę pt „Kopciuszek”. W czasie przedstawienia odbywały się różne konkursy z udziałem dzieci.
  Po przedstawieniu Święty Mikołaj obdarował dzieci słodkimi prezentami, oraz maskotkami i balonami. Nie zapomniano również o opiekunach, poczęstowano ich herbatką i ciasteczkiem. Wszyscy świetnie się bawili.


  16 X 2009 - apel z okazji IX Dnia Papieskiego - Jan Paweł II - Papież Wolności.  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  We wtorek, 13 października 2009 roku o godz. 10.00 odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, wśród nich p. Jacek Adamski - Sekretarz Urzędu Gminy Błędów, ks. Andrzej Krynicki - proboszcz naszej parafii, emerytowani nauczyciele, rodzice oraz cała społeczność szkolna.  W pierwszej części uroczystości p. dyrektor Anna Pełka złożyła życzenia i podziękowania wszystkim pracownikom szkoły za dotychczasowy wkład pracy, wyróżniając niektórych z nich nagrodami. W podobnym tonie życzenia wszystkim pracownikom oświaty złożył p. Jacek Adamski. Drugą część uroczystej akademii wypełnił program artystyczny. Uczniowie wręczyli nauczycielom nagrody – „Belfer 2009” w różnych kategoriach.
  Uroczystość została przygotowana przez p. Krystynę Kaźmierczak, p. Marię Szewczyk i p. Angelikę Kowalską. Występowali uczniowie klas Vb i VIa oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Piotra Zaradkiewicza.

  "Taki duży, taki mały może świętym być"

  W dniu 30 października 2009r. z okazji Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego w naszej szkole odbył się apel pt. "Taki duży, taki mały może świętym być". Celem uroczystości było uświadomienie i przypomnienie uczniom, iż dzień 1 listopada to radosne święto wszystkich tych, którzy są już w Niebie i wypraszają dla nas i naszych zmarłych potrzebne łaski. Uroczystość przygotowali uczniowie Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem p.A.Dobruckiej i p.B.Woźniak.

  "NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI"

  Z okazji 91 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 12 listopada 2009 r. w naszej szkole odbyła się lekcja historii w postaci montażu słowno - muzycznego. Program artystyczny przygotowali uczniowie z klasy V a pod kierunkiem p. Małgorzaty Madej i p. P. Zaradkiewicza.  Patriotyzm nie musi oznaczać tylko czynów w boju, ale solidną naukę, uczciwe postępowanie oraz rzetelne wykonywanie codziennych obowiązków.
  8 X 2009 - apel - "Bezpieczeństwo ruchu drogowego".


  ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH
  7 X 2009 r.


  powrót na górę strony

  powrót